You are currently viewing Piotr Żyła dla SkokiPolska: „W pewnym momencie mnie to przerosło”

Piotr Żyła dla SkokiPolska: „W pewnym momencie mnie to przerosło”

Zyla Piotr konferencja.krakow.2015 fot.b.leja  - Piotr Żyła dla SkokiPolska: "W pewnym momencie mnie to przerosło"Piotr Żyła, który na początku minionego sezonu był nieformalnym liderem polskiej kadry w skokach narciarskich, podczas konferencji w Krakowie ocenił swoje zimowe występy. – Sezon był pół na pół, dużo konkursów miałem fajnych – powiedział i dodał, że najmilszym wspomnieniem był zdecydowanie drużynowy medal mistrzostw świata w Falun.

 

Sezon był dość, tak jak z tego obrazka. Pół na pół, szczególnie w niektórych konkursach. Dużo miałem też konkursów fajnych i przyjemnych, także nie ma co narzekać – ocenił Żyła spoglądając na film podsumowujący sezon 2014/15 w wykonaniu polskich skoczków. Zapytany o najmilsze wspomnienie minionej zimy, odparł bez wahania: – Medal w drużynówce w Falun. To był dla nas bardzo fajny konkurs.

28-letni skoczek na początku minionej zimy, pod nieobecność Kamila Stocha był najlepiej spisującym się polskim zawodnikiem. – W pewnym momencie może mnie to przerosło, nie do końca sobie z tym poradziłem. Niektóre sytuacje były cięższe, niektóre łatwiejsze i z tym się walczyło – przyznał.

 

 

 

rozmawiał Bartosz Leja

 

Dodaj komentarz