You are currently viewing Mistrzostwa Świata 2021: Planica, Trondheim czy Oberstdorf?
Złoty medal Mistrzostw Świata FIS

Mistrzostwa Świata 2021: Planica, Trondheim czy Oberstdorf?

FIS World Ski Championships Gold Medal Mistrzostwa.Swiata.zloto .medal  - Mistrzostwa Świata 2021: Planica, Trondheim czy Oberstdorf?Trzy miasta o bogatej historii narciarstwa, będą ubiegać się o prawo do organizacji Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym w 2021 roku. Norweskie Trondheim, niemiecki Oberstdorf oraz słoweńska Planica wraz z początkiem maja stanęły do walki o zdobycie praw do przeprowadzenia sportowego wydarzenia.

Planica jest także jedynym kandydatem do organizacji Mistrzostw Świata w lotach narciarskich w 2020 roku. Wcześniej słoweńskie miasto starało się o organizację MŚ w 2017 i 2019 roku, jednak bezskutecznie.

Burmistrz Trondheim, Rita Ottervik, wspomina ostatnie MŚ z tego miasta, które odbyły się osiemnaście lat temu: - Trondheim jest wspaniałym miastem, mieszkańcy stale wspominają mistrzostwa, które odbyły się tutaj w 1997 roku. Wydarzenie to było wielkim przeżyciem dla całego regionu.

Prezydent FIS, Gian Franco Kasper, optymistycznie wyraża się o kandydatach do organizacji MŚ: - Jesteśmy kilka tygodni po udanych mistrzostwach w szwedzkim Falun, a FIS może już ogłosić kolejne miasta, które ubiegają się o organizację prestiżowego wydarzenia sportowego. Cieszy nas to, że zainteresowanie tą imprezą nie maleje nawet w gronie organizatorów, którzy mają duże doświadczenie w tego typu przedsięwzięciach. To dla nas bardzo ważne.

Pierwsze spotkanie kandydatów odbędzie się na początku czerwca w Warnie (Bułgaria) na Konferencji Kalendarzowej FIS. Następnie miasta ubiegające się o prawo do organizacji MŚ do 1 września 2015 roku zobligowane zostały do złożenia stosownych dokumentów, które zostaną rozpatrzone przez komisję FIS-u. Kolejne spotkanie odbędzie się w październiku.

Decyzja, kto zostanie gospodarzem MŚ 2021, zapadnie 9 czerwca 2016 roku na kongresie FIS w meksykańskim Cancun.

Źródło: fis-ski.com / skiforbundet.no

 

Dodaj komentarz