You are currently viewing Austriacy kontynuują przygotowania do sezonu na… rowerach górskich!

Austriacy kontynuują przygotowania do sezonu na… rowerach górskich!

Kraft Stefan lato.wisla fot.Julia .Piatkowska - Austriacy kontynuują przygotowania do sezonu na... rowerach górskich!Wiosna w pełni, a Austriacy rozpoczęli przygotowania do kolejnego sezonu. Po maratonie wiedeńskim i grze w hokeja, podopieczni Heinza Kuttina spotkali się, aby kontynuować treningi, skontrolować zdrowie i zaplanować kolejne miesiące pracy. Sportowcy spotkali się w gospodarstwie w miejscowości Going u podnóża szczytów Wilden Keiser w Tyrolu.

 

W programie kursu treningowego austriackiej kadry można znaleźć jazdę na rowerach górskich i inne formy aktywnego spędzania czasu. Oprócz tego zawodnicy przeszli badania medycyny sportowej w pobliskim szpitalu św. Jana, a następnie wraz z trenerem ustalali plany na kolejny sezon i dopracowali indywidualne programy treningowe. Obóz był też okazją do spotkania się z drużyną, naładowania pozytywną energią i wzmocnienia ducha zespołu – jak napisał na swoim blogu Stefan Kraft.

W tym roku trener położył szczególny nacisk na poprawę wytrzymałości swoich sportowców.

– Sam także chętnie siadam na rower. Tutaj jesteśmy większą grupą, to też jazda pod górę idzie trochę łatwiej. Zjazd w pełni rekompensuje trudy wspinaczki. Mniej ważna jest prędkość, bardziej chodzi o to, żeby sprostać wyzwaniom technicznym – tłumaczy Kraft.

Nie obyło się też bez pewnych trudności: – Z moim rowerem miałem trochę problemów. Od naszego przewodnika dostałem egzemplarz na mocnych sprężynach. Z tego powodu podjazd był  bardziej męczący, ale za to zjazd dawał jeszcze więcej frajdy – opowiadał podczas kursu Michael Hayboeck.

 

Źródło: oesv.at / stefan-kraft.com

 

 

Dodaj komentarz