You are currently viewing Trzy skoczkinie w fińskiej kadrze na nowy sezon

Trzy skoczkinie w fińskiej kadrze na nowy sezon

Kykkaenen Julia WSC.Predazzo.2013 fot.Julia .Piatkowska - Trzy skoczkinie w fińskiej kadrze na nowy sezonKilka dni temu podany został skład fińskich kadr mężczyzn na nadchodzący sezon. Dzisiaj poznaliśmy natomiast skład żeńskiej reprezentacji Suomi, w której funkcję trenera nadal będzie pełnił Kimmo Kykkaenen. Liderką zespołu będzie niezmiennie jego córka, Julia Kykkaenen, aktualnie najlepsza skoczkini z kraju świętego Mikołaja.

 

Fiński Związek Narciarski podał skład żeńskich grup, które w sezonie 2015/2016 będą reprezentowały ten kraj w międzynarodowych zawodach. Szanse otrzymały trzy zawodniczki, które będą trenowały w dwóch grupach. Jedyną skoczkinią, która znalazła się w kadrze narodowej jest Julia Kykkaenen, aktualnie zdecydowanie najlepsza Finka skacząca na nartach. 20-latka w zeszłym sezonie uplasowała się na 24. miejscu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Warto dodać, że niedawno Kykkaenen przeszła operację obojczyka, która na kilka tygodni przesunie rozpoczęcie przez nią przygotowań do lata.

W grupie „Challenger Team”, która będzie startować zazwyczaj w zawodach niższej rangi (Puchar Kontynentalny, FIS Cup) znalazły się dwie zawodniczki – Susanna Forsstroem oraz Jenny Rautionaho. Szkoleniowcem całej trójki będzie podobnie jak dotychczas, Kimmo Kykkaenen.

Julia prezentuje międzynarodowy poziom, a jej celem powinna być zawsze czołowa szóstka. Dla Susanny i Jenny najważniejsze jest teraz efektywne szkolenie umożliwiające dotarcie im do poziomu międzynarodowego – powiedział trener Kykkaenen.

 

Żeńska kadra Finlandii na sezon 2015/16:

  • Kadra narodowa: Julia Kykkaenen
  • Challenger Team: Susanna Forsstroem, Jenny Rautionaho
  • Trener: Kimmo Kykkaenen
 

źródło: hiihtoliitto.fi

 

Dodaj komentarz