You are currently viewing Simon Ammann kontynuuje karierę!

Simon Ammann kontynuuje karierę!

10888632 666121523496156 7778105217626326793 n - Simon Ammann kontynuuje karierę!Po prawie dwóch miesiącach rozważań po zakończeniu sezonu, najbardziej utytułowany szwajcarski skoczek Simon Ammann, ogłosił że będzie kontynuował sportową karierę. – Po odpoczynku od intensywnego sezonu i po wielu rozmowach, doszedłem do wniosku, że nadal jestem zarażony skokami narciarskimi – powiedział czterokrotny mistrz olimpijski.

 
Ammann Simon B.Leja 300x200 - Simon Ammann kontynuuje karierę!
Simon Ammann, fot. Bartosz Leja

Przypomnijmy, że po zakończeniu sezonu 2014/2015 Ammann przyznał, że musi poważnie rozważyć wszystkie za i przeciw w sprawie swojej sportowej przyszłości. Miniona zima przyniosła Szwajcarowi zarówno chwile triumfów (dwa zwycięstwa w Kuuamo, w tym jedno ex aequo z Noriakim Kasaim, a także miejsca na podium w Engelbergu, Ga-Pa, Innsbrucku i Kuopio), ale też porażek i upadków, jak choćby ten dramatycznie wyglądający na skoczni w Bischofshofen. Później Ammann powrócił do rywalizacji na Mistrzostwa Świata w szwedzkim Falun.

Długi sezon, mój wypadek i trudna droga powrotna na skocznię kosztowały dużo energii. Zanim podjąłem ostateczną decyzję chciałem ocenić sytuację w życiu prywatnym i sporcie z najbliższymi osobami. Po odpoczynku od intensywnego sezonu odbyłem wiele rozmów, doszedłem do wniosku, że nadal jestem zarażony skokami narciarskimi – powiedział czterokrotny mistrz olimpijski.

Ammann Kasai podium 300x200 - Simon Ammann kontynuuje karierę!
Simon Ammann i Noriaki Kasai, fot. Julia Piątkowska

– Ciekawe perspektywy otworzyły się również poza skocznią, ale cały czas cieszy mnie moja praca jako skoczka narciarskiego. Być może, po tych wszystkich latach uważam mój sport bardziej za pracę, niż pasję, ale jestem w punkcie, w którym jestem absolutnie gotowy i zmotywowany aby rozpocząć wyczerpujący letni trening. Fakt, że poprzedniej zimy po wypadku skakałem ponownie, był do tego ważną przesłanką – przyznał 33-letni Simon Ammann.

– Moich sześć podiów ostatniej zimy udowodniły mi, że nadal mogę rywalizować z najlepszymi na świecie i walczyć o zwycięstwo. 42-letni Noriaki Kasai w świetny sposób pokazuje, że uprawianie rywalizacji sportowej w tym wieku wciąż ma sens. Po sezonie olimpijskim nie poszło mi tak, jak chciałem i było dla mnie niezwykle ważnym aby zobaczyć, że mogę skakać na najwyższym poziomie. Wciąż mogę polegać na doskonałym środowisku sportowym, jesteśmy na bardzo dobrym poziomie, jeśli chodzi o wyposażenie – powiedział Ammann.

Nie jest jednak wiadome, jak długo Simon Ammann będzie kontynuował karierę: – Kiedy tylko poczuję, że nadszedł czas na emeryturę, podejmę decyzję. Zobaczymy, kiedy to się stanie. Teraz nie mogę się doczekać rozpoczęcia letniego treningu i jestem zmotywowany do trenowania do Letniej Grand Prix i zbliżającego się sezonu zimowego – przyznał szwajcarski skoczek. 

 

źródło: swiss-ski.ch

 

Dodaj komentarz