You are currently viewing Polacy trenują nad morzem, Kruczek: „Odpoczynek się skończył”

Polacy trenują nad morzem, Kruczek: „Odpoczynek się skończył”

Kubacki Stoch lato siatkowka Olga.Krol Izabela.Piasecka - Polacy trenują nad morzem, Kruczek: "Odpoczynek się skończył"Polscy skoczkowie rozpoczęli pierwsze zgrupowanie przygotowujące do nowego sezonu. Kadra A Łukasza Kruczka oraz kadra B Macieja Maciusiaka przebywa obecnie w nadmorskim Ośrodku Przygotowań Olimpijskich Cetniewo we Władysławowie. – Odpoczynek skończył się miesiąc temu, zawodnicy są już w treningu – powiedział Kruczek.

 
kruczek lukasz b.leja 300x200 - Polacy trenują nad morzem, Kruczek: "Odpoczynek się skończył"
Łukasz Kruczek, fot. Bartosz Leja

Sezon 2015/2016 zbliża się wielkimi krokami, w związku z tym polskie kadry skoczków zakończyły czas odpoczynku i rozpoczęły pierwsze poważne przygotowania do letniej rywalizacji. Podczas rozpoczętego wczoraj tygodniowego zgrupowania w OPO Cetniewo, podopieczni Kruczka i Maciusiaka zajmą się przede wszystkim treningiem siłowym i kondycyjnym.

W nadmorskim Władysławowie są aktualnie członkowie kadry A (Kamil Stoch, Piotr Żyła, Klemens Murańka, Jan Ziobro, Aleksander Zniszczoł), a także kadry B (Krzysztof Biegun, Stefan Hula, Bartłomiej Kłusek, Andrzej Stękała, Dawid Kubacki, Maciej Kot). Jedynym skoczkiem, który nie bierze udziału w zgrupowaniu jest Jakub Wolny, który nadal przechodzi rehabilitację po kontuzji kolana, której doznał w październiku zeszłego roku.

Maciusiak Maciej fot.B.Leja 300x199 - Polacy trenują nad morzem, Kruczek: "Odpoczynek się skończył"
Maciej Maciusiak, fot. Bartosz Leja

Jest to pierwsza wspólna akcja szkoleniowa. Są tematy organizacyjne, testy jak i trening już w grupie. Odpoczynek skończył się miesiąc temu. W tej chwili zawodnicy są już w treningu i w jednym z najbardziej obciążających okresów - tłumaczy trener Kruczek i dodaje: - Skoki zaczynamy w Szczyrku, na początku czerwca.

Tworzymy jedną całość i zależy nam na tym, aby zawodnicy się rozwijali i pięli się jak najwyżej. Praktycznie na każdych zgrupowaniach będziemy razem - powiedział szkoleniowiec kadry B, Maciej Maciusiak.

W grupie Maciusiaka znalazło się ostatnio trzech nowych zawodników - Maciej Kot, Dawid Kubacki (dotychczas w kadrze A) oraz Andrzej Stękała (poprzednio w kadrze juniorskiej). - Rozmawiałem z Dawidem i Maćkiem i zapewniam, że wszystko jest w porządku. Andrzej bardzo solidnie prezentował się w tamtym sezonie i to, że znalazł się w kadrze B jest jak najbardziej słuszne. Mamy bardzo mocną grupę, startujemy z wysokiego pułapu i na pewno celem na ten sezon będą starty w Pucharze Świata - zapewnił trener kadry B.

 

źródło: informacja własna / Anna Karczewska / PZN

 

Dodaj komentarz