You are currently viewing Anette Sagen będzie trenować młodzież w Vikersund

Anette Sagen będzie trenować młodzież w Vikersund

Sagen Anette S.Piwowar - Anette Sagen będzie trenować młodzież w VikersundNorweska skoczkini narciarska Anette Sagen, która w marcu tego roku zakończyła sportową karierę, nie zamierza rozstawać się z narciarskim środowiskiem. 30-letnia medalistka mistrzostw świata planuje kontynuować współpracę z Norweskim Związkiem Narciarskim jako trenerka młodzieży w Vikersund.

 

Sagen zostanie zaangażowana jako szkoleniowiec w drużynie Vikersund Flying Team, w której treningach przez lata uczestniczyła jako zawodniczka. Teraz pod jej opieką znajdzie się 22 osobowa grupa, na którą będą się składać skoczkinie i skoczkowie w wieku 12-16 lat. – Pomoc w rozwoju talentów będzie dla mnie ekscytująca. Dla młodzieży przede wszystkim będzie to dobra zabawa. Zaczynamy na serio w przyszłym tygodniu – mówi z entuzjazmem Norweżka.

Zawsze dobrze jest, jeśli sportowcy pozostają w rodzinie skoków narciarskich w jakiejś roli. To zapewnia ciągłość i doświadczenie. Anette przez wszystkie lata poczyniła z pewnością przydatne refleksje, które teraz mogą otrzymać młodsi – przyznaje dyrektor sportowy norweskich skoków, Clas Brede Braathen.

Anette Sagen jest niewątpliwie jednym z największym symboli żeńskich skoków narciarskich. 30-letnia Norweżka jest najbardziej utytułowaną skoczkinią w zawodach z cyklu Pucharu Kontynentalnego, mistrzynią świata juniorek (Stryn 2004) i brązową medalistką seniorskich mistrzostw świata (Liberec 2009). Była także jedną z najbardziej zaangażowanych kobiet, które walczyły o udział skoczkiń w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich. Ostatecznie panie o olimpijskie medale rywalizowały w Soczi, jednak Sagen nie znalazła się w norweskiej kadrze na tę imprezę.

 

źródło: nettavisen.no

 

Dodaj komentarz