You are currently viewing Finansowy sukces Mistrzostw Świata w Falun

Finansowy sukces Mistrzostw Świata w Falun

falun 2015 - Finansowy sukces Mistrzostw Świata w FalunMistrzostwa Świata to przede wszystkim sportowa uczta dla kibiców. Państwo, które organizuje takie przedsięwzięcie, myśli jednak nie tylko o sporcie, ale również o kwestiach finansowych. Organizatorom światowego czempionatu w Falun udało się zrealizować dwa cele: zapewnić emocjonujące widowisko i odnieść finansowy sukces.

 
Falun.2015 Lugnet fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Finansowy sukces Mistrzostw Świata w Falun
Falun 'Lugnet’, fot. Julia Piątkowska

Wynik znacznie przerósł nasze oczekiwania. Do dnia ceremonii otwarcia mistrzostw sprzedaliśmy ponad 170 tys. biletów i zorientowaliśmy się, że jest szansa na dobry wynik finansowy imprezy. Liczba sprzedanych biletów wyniosła ostatecznie 228 tys., a suma pieniędzy z ich sprzedaży wraz z tymi, które wydali w Szwecji kibice przekroczył o około 25 milionów koron spodziewany przychód – wyjaśnia Sven von Holst, prezes komitetu organizacyjnego mistrzostw w Falun.

Falun Lugnet WSC.2015 fot.Julia .Piatkowska1 300x200 - Finansowy sukces Mistrzostw Świata w Falun
Falun 'Lugnet’, fot. Julia Piątkowska

Cały projekt, który trwał pięć lat dał sumaryczny przychód około 33 milionów, a łączne wydatki wyniosły 29 milionów euro. Do tak dobrego wyniku przyczyniło się także ograniczenie środków przeznaczonych na zakwaterowanie i transport dla sportowców oraz duża dbałość o zapewnienie sponsorów.

Chciałbym podziękować wszystkim naszym partnerom za ich wsparcie. Chcę również złożyć podziękowanie szweckiej drużynie, bo ich sukcesy przyciągnęły do Falun kibiców. Na koniec chciałem podziękować naszym wspaniałym wolontariuszom. Bez nich nasz sukces nie byłby możliwy – dodaje von Holst.

Po tak zadowalającym wyniku Falun ma zamiar ubiegać się o organizację kolejnego czempionatu w nadchodzących latach. – Jesteśmy oczywiście bardzo zadowoleni z finansowych korzyści jakie przyniosły mistrzostwa. Naszą ambicją jest ponowne goszczenie u siebie tej sportowej imprezy w ciągu następnych 10-14 lat. Mamy nadzieję, że sukces MŚ nastroi mieszkańców Falun jeszcze pozytywniej do organizowania dużych sportowych wydarzeń, takich jak to – mówi Johnny Gahnshag, przewodniczący Falun 2015.

 

Mistrzostwa Świata w Falun w liczbach:

  • 228 000 sprzedanych biletów
  • 281 600 widzów ogółem
  • 1600 wolontariuszy
  • 57 drużyn
  • 714 sportowców
 

Źródło: fis-ski.com

 

Dodaj komentarz