You are currently viewing Jukka-Pekka Vuori ponownie prezesem Fińskiego Związku Narciarskiego

Jukka-Pekka Vuori ponownie prezesem Fińskiego Związku Narciarskiego

hiihtoliitto suomen finski.zwiazek.narciarski - Jukka-Pekka Vuori ponownie prezesem Fińskiego Związku NarciarskiegoJukka-Pekka Vuori, który przez ostatnie dwa lata pełnił funkcję prezesa Fińskiego Związku Narciarskiego pozostanie na tym stanowisku jeszcze przez co najmniej dwa lata. Jak przyznał, priorytetem w jego działaniach będzie odpowiednie przygotowanie Finlandii do Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym, które w 2017 roku odbędą się w Lahti.

 

Jukka-Pekka Vuori w 2013 roku został wybrany prezesem Fińskiego Związku Narciarskiego na dwuletnią kadencję. Swoją funkcję będzie sprawował przez kolejne dwa lata, do 2017 roku.

- Dziękuję radzie za wsparcie i zaufanie. Jestem bardzo zmotywowany, aby kontynuować realizację zadań w bliskiej współpracy z zarządem. Mamy wielkie zadania związane z przygotowaniami do Mistrzostw Świata w Lahti. Naszym celem jest to, aby w przyszłości być jednym z wiodących krajów - powiedział Vuori.

Wybory wśród fińskich działaczy przyniosły także nowy skład zarządu związku. Znaleźli się w nim: Markku Haapasalmi (biegi narciarskie), Timo Jaakkola (biegi narciarskie), Jukka Salmi (skoki narciarskie i kombinacja norweska) oraz Tatu Lehmuskallio (narciarstwo alpejskie). Ponadto w skład zarządu weszli: Martti Uusitalo (wiceprzewodniczący), Jouko Kaesmae, Eero Kuusinen i Eero Reijonen.

 

źródło: hiihtoliitto.fi

 

Dodaj komentarz