You are currently viewing Gyda Enger po operacji kończy sportową karierę

Gyda Enger po operacji kończy sportową karierę

Enger Gyda fot.S.Piwowar - Gyda Enger po operacji kończy sportową karieręW przeddzień rozpoczęcia przygotowań do sezonu, jedna z reprezentantek norweskiej kadry narodowej, Gyda Enger, postanowiła zakończyć sportową karierę. – Jestem po operacji łąkotki. Norweski specjalista doradził mi przejście sportową emeryturę, ponieważ moje kolano nigdy nie dojdzie do pełnej sprawności – stwierdziła 22-latka.

 

Gyda Enger, która od sezonu 2012/2013 regularnie startowała w zawodach żeńskiego Pucharu Świata była pewnym punktem norweskiej drużyny pań. Po przebytej niedawno operacji kolana postanowiła jednak podejść poważnie do ostrzeżeń lekarzy i podjęła decyzję o zakończeniu swojej przygody ze skokami narciarskimi.

Norweżka w sezonie 2008/2009 doznała poważnej kontuzji kolana, której konsekwencje odczuwała aż do chwili obecnej. – Zdecydowałam się na przejście na emeryturę jako skoczkini. Jestem właśnie po operacji łąkotki. Norweski specjalista doradził mi przejście sportową emeryturę, ponieważ moje kolano nigdy nie dojdzie do pełnej sprawności. Poważna kontuzja w sezonie 2008/2009 jest powodem aktualnych komplikacji. Lekarz powiedział mi, że przyszłość mojego kolana nie wygląda zbyt dobrze i jeśli podejmę teraz decyzję o zakończeniu kariery skoczkini, wciąż będę mogła mieć nadzieję na mniejszy ból w przyszłości. Będę tęskniła za wami wszystkimi – napisała Enger na swoim profilu na Instagramie.

Przypomnijmy, że Gyda Enger wzięła udział w pierwszych w historii zawodach Pucharu Świata pań, który został rozegrany 3 grudnia 2011 r. w Lillehammer. Zajęła w nim 38. lokatę. Najlepszy pucharowy występ zaliczyła w Czajkowskim w 2014 r., gdzie uplasowała się na 6. pozycji. Uczestniczyła także w debiutanckim konkursie pań na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Soczi (24. miejsce). Na swoim koncie ma również udział w dwóch Mistrzostwach Świata – w Oslo w 2011 r. (26. miejsce) i Falun w 2015 r. (28. miejsce). W swojej karierze dwukrotnie stała na drugim stopniu podium zawodów FIS. Lokaty te wywalczyła w konkursach Pucharu Kontynentalnego w Notodden w 2013 r.

 

źródło: instagram.com / informacja własna

 

Dodaj komentarz