You are currently viewing Polacy trenowali w Szczyrku, Kruczek: „Każdy miał kilka udanych skoków”

Polacy trenowali w Szczyrku, Kruczek: „Każdy miał kilka udanych skoków”

Kruczek Lukasz S.Piwowar - Polacy trenowali w Szczyrku, Kruczek: "Każdy miał kilka udanych skoków"Dzisiaj w Szczyrku polscy skoczkowie zainaugurowali letnie skakanie na igielicie. W zgrupowaniu na obiektach Skalite wzięły udział wszystkie kadry (A, młodzieżowa i juniorska). – Pierwsze treningi to przede wszystkim przypomnienie sobie skakania. Na koniec dnia każdy miał za sobą po kilka udanych skoków – powiedział trener Kruczek.

 
Szczyrk Skalite slonecznie fot.Bartosz.Leja  300x200 - Polacy trenowali w Szczyrku, Kruczek: "Każdy miał kilka udanych skoków"
Szczyrk 'Skalite’, fot. Bartosz Leja

SkokiPolska: Jak radziła sobie cała grupa w pierwszych skokach po wiosennej przerwie?

Łukasz Kruczek: Jak co roku, pierwsze treningi to przede wszystkim przypomnienie sobie skakania jako takiego. Było podobnie jak w minionym i wcześniejszych sezonach. Zawodnicy z większym doświadczeniem szybciej łapią właściwe skakanie, ale można powiedzieć, że na koniec dnia każdy miał za sobą po kilka skoków udanych.

 

Jakie mieliście warunki?

Trochę wiało, ale bez zagrożenia zdrowia czy przerywania treningu.

 
Ziobro.Jan lot.wisla fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Polacy trenowali w Szczyrku, Kruczek: "Każdy miał kilka udanych skoków"
Jan Ziobro, fot. Julia Piątkowska

Czy któryś z kadrowiczów pozytywnie Pana zaskoczył?

Jasiek Ziobro, który prezentował się bardzo solidnie.

 

Czy po wiosennej przerwie zawodnicy zawsze potrzebują trochę czasu na ponowne wyczucie skoków, czy bywają przypadki, że niektórzy od razu wskakują na dobre tory?

Tak, ale z doświadczenia również mogę powiedzieć, że po kilku treningach z tych „dobrych” torów wypadają. Zaczyna dokuczać zmęczenie, które zwykle objawia się po kilku początkowych treningach.

 

W pierwszym dniu treningów nie ma co mówić o formie, jednak w którym momencie letniego sezonu będziecie oczekiwać od skoczków wysokiej dyspozycji pod kątem LGP?

Na pewno w momencie wejścia na dużą skocznię będziemy oczekiwać już treningów na dobrym poziomie. W ogóle bardzo nam zależy, aby takich treningów było jak najwięcej, gdyż tylko dobre skoki dają możliwości poprawy jakości skakania i lepszej automatyzacji.

 

Jakie macie najbliższe plany związane ze zgrupowaniami?

Teraz skaczemy w Szczyrku, kolejna akcja szkoleniowa będzie w Planicy, a miesiąc będziemy kończyć na skoczni w Zakopanem.

 

Wspominał Pan, że Letnią Grand Prix potraktujecie w stu procentach poważnie. Czy to oznacza starty kadry A we wszystkich konkursach?

Na pewno w większości, ze względu na kalendarz może się zdarzyć że jeden weekend wypuścimy. Decyzje jednak będziemy podejmować na bieżąco.

 

rozmawiał Bartosz Leja

 

Dodaj komentarz