You are currently viewing Trzeci zakopiański piknik „Ćwicz z mistrzem” na Wielkiej Krokwi

Trzeci zakopiański piknik „Ćwicz z mistrzem” na Wielkiej Krokwi

Zakopane Wielka.Krokiew Pawilon fot.SkokiPolska - Trzeci zakopiański piknik "Ćwicz z mistrzem" na Wielkiej KrokwiJuż po raz trzeci w Zakopanem został zorganizowany piknik z okazji Dnia Dziecka pod hasłem „Baw się razem z nami i ćwicz z Mistrzem”. Pod Wielką Krokwią najmłodsi mogli spróbować swoich sił w zimowych dyscyplinach sportu, a w treningach uczestniczył m.in. mistrz olimpijski, Kamil Stoch, który otworzył także wystawę Olimpijczyków.

 
Stoch Kamil M.Grzywa 300x200 - Trzeci zakopiański piknik "Ćwicz z mistrzem" na Wielkiej Krokwi
Kamil Stoch, fot. Maria Grzywa

Organizatorem wydarzenia była Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem, która podobnie jak Wielka Krokiew, nosi imię Stanisława Marusarza. To właśnie tam każdy mógł wziąć udział w treningach łyżwiarskich i narciarskich. Ćwiczeniom przypatrywali się utytułowani polscy sportowcy, m.in. skoczek Kamil Stoch, kombinator Stanisław Ustupski, narciarz Józef Łuszczek oraz biathlonistka Zofia Kiełpińska.

– Piękna idea, żeby spotkało się kilka pokoleń olimpijczyków, wymieniło doświadczenia i cieszyło się, że dzięki tej szkole rosną nasi następcy – przyznał Ustupski, dwukrotny olimpijczyk w kombinacji norweskiej.

Ze spotkania był zadowolony także absolwent zakopiańskiej SMS, mistrz świata i mistrz olimpijski, Kamil Stoch. – Jako absolwent tej szkoły bardzo się cieszę, że jest takie spotkanie, które propaguje uprawianie sportu wśród dzieci. Być może zdecydują się uczyć w tej placówce, która wychowała tylu wybitnych sportowców, dając jednocześnie świetne podwaliny pod dalsze kształcenie. Ja na przykład nigdy nie żałowałem swojej decyzji, bo to dzięki ZSMS jestem dziś tym kim jestem – powiedział.

Najważniejszym punktem pikniku było otwarcie wystawy umiejscowionej w pawilonie Wielkiej Krokwi, prezentującej trofea zdobyte przez polskich sportowców. W gablotach można zobaczyć m.in. medal pierwszego polskiego zimowego medalistę olimpijskiego, Franciszka Gąsienicy-Gronia (brąz w kombinacji norweskiej w Cortina d’Ampezzo w 1956 r.), Kryształowa Kula Kamila Stocha z sezonu 2013/2014, a także medale zdobyte przez polskich skoczków (Stocha, Żyłę, Ziobrę, Kubackiego, Kota, Murańkę) w drużynowych konkursach drużynowych Mistrzostw Świata w Val di Fiemme (2013) i Falun (2015). Niebawem medale i puchary do wystawy dołoży także najlepsza polska biegaczka narciarska, Justyna Kowalczyk. Wystawa będzie otwarta do 30 sierpnia.

O wystawie ciepło wypowiedział się Kamil Stoch: – Ma ona na celu zebranie funduszy na dalszą działalność tej szkoły, stąd moja decyzja, żeby dać tu m.in. medale olimpijskie i mistrzostw świata, czy Kryształową Kulę. Są też takie, które zdobywałem jako bardzo młodziutki zawodnik i proszę mi wierzyć, każdy z nich jest dla mnie niezwykle cenny, ponieważ okupiony został bardzo ciężką pracą.

 

źródło: pzn.pl / podhale-sport.pl

 

Dodaj komentarz