You are currently viewing Rok przerwy w skokach Andersa Johnsona

Rok przerwy w skokach Andersa Johnsona

Po zakończeniu sezonu wielu skoczków postanowiło zakończyć sportową karierę. Niektórzy z kolei podjęli decyzję o jej czasowym zawieszeniu. O takim rozwiązaniu poinformował dzisiaj amerykański zawodnik, Anders Johnson. – Uświadomiłem sobie, że nie mam motywacji, aby dać z siebie 100 procent – napisał na Facebooku.

 

26-letni Johnson, który przez ostatnie sezony był jednym z filarów amerykańskiej drużyny, minionej zimy nie poczynił znaczących postępów. Wywalczył kwalifikację zaledwie do trzech konkursów Pucharu Świata, w Klingenthal i Sapporo, jednak w żadnym z nich nie udało mu się zdobyć punktów do klasyfikacji generalnej. Siedmiokrotnie Amerykaninowi nie udało się przebrnąć kwalifikacyjnego sita.

Podopieczny trenera Clinta Jonesa poinformował dzisiaj, że na czas najbliższego roku postanowił zrezygnować ze skoków narciarskich. – Podczas gdy drużyna USA rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu, to będzie pierwszy raz od długiego czasu, kiedy nie będę w nich uczestniczył. Po wiosennej przerwie uświadomiłem sobie, że po prostu nie mam motywacji, aby dać z siebie 100 procent podczas treningów i rywalizacji. Zdecydowałem o zrobieniu sobie jednego sezonu przerwy i skoncentrowaniu się na innych częściach mojego życia – napisał na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.

Amerykański skoczek nie wyklucza jednak powrotu na skocznię w kolejnych sezonach. – Nadal wierzę, że mogę coś od siebie dać jako sportowiec, ale nadszedł czas, aby wykonać krok wstecz i odzyskać motywację oraz miłość do skoków narciarskich. Dostosowanie się do bycia sportowcem nie w pełni czasu będzie dziwne, ale już nie mogę doczekać się zmian i mam nadzieję, że w przyszłym roku wrócę mocniejszy niż kiedykolwiek – dodał.

Anders Johnson zadebiutował w zawodach Pucharu Świata 6 stycznia 2009 roku podczas konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Bischofshofen, w którym zajął 50. miejsce. Tylko raz w karierze udało mu się zdobyć pucharowe punkty – był 29. w Whistler w 2009 roku. To dało mu 87. lokatę w generalnej klasyfikacji sezonu 2008/2009. Bez sukcesów startował w dwóch Mistrzostwach Świata (Liberec 2009, Val di Fiemme 2013). Na swoim koncie ma cztery podia (w tym dwa zwycięstwa) w zawodach z cyklu FIS Cup.

Roczna absencja Andersa Johnsona jest kolejnym osłabieniem amerykańskiej drużyny po poważnych kontuzjach Nicholasa Fairalla i Nicholasa Alexandra.

 

źródło: facebook.com / Anders Johnson / informacja własna

 

Dodaj komentarz