You are currently viewing Pierwsze zgrupowanie Niemców w Rastbüchl

Pierwsze zgrupowanie Niemców w Rastbüchl

freund severin kd - Pierwsze zgrupowanie Niemców w RastbüchlNiemcy pod okiem trenera Wernera Schustera rozpoczęli treningi przed kolejnym sezonem. Skoki na średnim obiekcie w Rastbüchl oddadzą zawodnicy grupy treningowej Ia (m.in. Severin Freund i Andreas Wellinger), nieco później przygotowania rozpocznie jedynie Richard Freitag, który zajmuje się fizjoterapią.

 

Właśnie w niemieckim Rastbüchl, gdzie członkiem miejscowego klubu narciarskiego jest Severin Freund (WSV-DJK Rastbüchl), niemieccy skoczkowie rozpoczęli zgrupowanie przed sezonem 2015/2016. Pierwsze skoki od zakończenia zimy oddadzą na obiekcie HS-79, na którym istnieje możliwość skorygowania techniki. – To powrót do korzeni – tłumaczy trener Schuster i dodaje: – W planach mamy pięć jednostek treningowych. Mamy zamiar poprawić zdolności związane z dojazdem do progu.

W zgrupowaniu biorą udział wszyscy skoczkowie z grupy (Ia) trenowanej przez Wernera Schustera, w której znajdują się zarówno reprezentanci kadry A (Severin Freund) oraz kadry B (Markus Eisenbichler, Marinus Kraus, Stephan Leyhe, Michael Neumayer, Andreas Wellinger). W Rastbüchl nie pojawił  się jedynie Richard Freitag, który jeszcze przez dwa tygodnie będzie się zajmował szkoleniem fizjoterapeutycznym. Po jego zakończeniu dołączy do grupy. – Wszyscy są w dobrym stanie zdrowia i zmotywowani, że oddadzą pierwsze skoki w sezonie – cieszy się austriacki szkoleniowiec Niemców.

W kolejnych tygodniach skoczkowie zza naszej zachodniej granicy mają w planach zgrupowania w austriackim Ramsau i Bischofshofen.

 

źródło: DSV

 

Dodaj komentarz