You are currently viewing Poważna kontuzja Gabriela Karlena

Poważna kontuzja Gabriela Karlena

Karlen Gabriel WC.Planica.2015 fot.Julia .Piatkowska - Poważna kontuzja Gabriela KarlenaWiększość skoczków za sobą ma już pierwsze w tym sezonie treningi i skoki na igielicie. Lato pechowo zaczyna jednak reprezentant szwajcarskiej kadry B, Gabriel Karlen, który podczas jednej z treningowych prób w austriackim Ramsau doznał poważnej kontuzji kolana, która pod sporym znakiem zapytania stawia jego letnie starty.

 

21-letni Gabriel Karlen upadł podczas jednego z treningowych skoków na normalnym obiekcie (HS-98) w austriackim Ramsau. Po pierwszych badaniach, które młody Szwajcar przeszedł w szpitalu w Schladming okazało się, że ma zerwane więzadła krzyżowe przednie, a także uraz łąkotki.

Reprezentant Helwetów został przetransportowany do Szwajcarii, gdzie już w środę w Szpitalu Uniwersyteckim Balgrist w Zurychu przejdzie operację kontuzjowanego kolana. W związku z urazem, Karlen najprawdopodobniej może zapomnieć o letnich startach, co więcej dojście do pełni sił w przypadku takiej kontuzji może potrwać nawet ponad pół roku. Pod znakiem zapytania staje zatem także odpowiednie przygotowanie Szwajcara do sezonu zimowego.

Młodemu skoczkowi życzymy jednak oczywiście szybkiego powrotu do zdrowia.

 

źródło: swiss-ski.ch

 

Dodaj komentarz