You are currently viewing Skoczkinie powracają do sportu po kontuzjach
Atsuko Tanaka, fot. Stefan Piwowar

Skoczkinie powracają do sportu po kontuzjach

Tanaka Atsuko SGP.Hinterzarten.2013 fot.Stefan.Piwowar - Skoczkinie powracają do sportu po kontuzjachNowy sezon poza licznymi rozstaniami ze skokami narciarskimi przynosi także powroty. Po długich przerwach spowodowanych kontuzjami, treningi wznowiło kilka skoczkiń, wśród których są: Ema Klinec, Atsuko Tanaka, Abby Hughes i Jenny Rautionaho. Bardzo liczne urazy u pań miały miejsce w kontuzjogennym sezonie 2013/14.

 

Zima 2013/14 okazała się pechowa dla wielu skoczkiń rywalizujących zarówno w zawodach Pucharu Świata, jak i Pucharze Kontynentalnym oraz konkursach FIS Cup. Niektóre sportsmenki na przestrzeni kilku miesięcy zdołały powrócić do pełni sił i ponownie rozpocząć skakanie. Innym rehabilitacja po przebytych operacjach zajęła nieco więcej czasu, jednak na przestrzeni ostatnich dni dowiedzieliśmy się, że z pełną mobilizacją panie powracają do czynnego uprawiania narciarstwa.

Hughes Abby WC.L.Oslo .2013 fot.Stefan.Piwowar 300x200 - Skoczkinie powracają do sportu po kontuzjach
Abby Hughes, fot. Stefan Piwowar

W tym gronie znajduje się Ema Klinec, drużynowa mistrzyni świata juniorek z Liberca (2013). Słowenka nabawiła się kontuzji kolana w 2013 r. i mimo próby powrotu, rok później ponownie musiała przejść kolejne etapy leczenia. Jak już informowaliśmy, w obecnym sezonie letnim 16-latka ma już za sobą kilka udanych startów w krajowych zawodach, w których stawała na najwyższym stopniu podium. Przypomnijmy, że Klinec to także triumfatorka jednego z konkursów Letniej Grand Prix (Courchevel 2013).

Problemy z więzadłami stawu kolanowego za sobą ma także reprezentantka Kanady, Atsuko Tanaka. Podopieczna trenera Gregora Linsiga kontuzji nabawiła się w lipcu 2014 roku i z tego powodu pauzowała przez cały sezon 2014/15. Dzisiaj uczestniczka Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi poinformowała, że wraca do treningów. - Minął prawie rok odkąd miałam na sobie narciarski sprzęt. To wspaniałe uczucie być w tunelu aerodynamicznym Darko Technologies. Czas aby opanować trochę dobrej techniki latania - napisała Tanaka na Facebooku załączając krótkie wideo obrazujące opisywany trening.

Rautionaho Jenny archiwum.zawodniczki 300x200 - Skoczkinie powracają do sportu po kontuzjach
Jenny Rautionaho, fot. archiwum zawodniczki

Po raz pierwszy od rywalizacji w lutowych Mistrzostwach Świata w Falun na skoczni pojawiła się Abby Hughes. Amerykanka cierpiała z powodu kontuzji kolana już przed światowym czempionatem, a w rywalizacji międzynarodowej była zmuszona do przerwy przez cały rok od stycznia 2014 do stycznia 2015 roku. - Pierwszy dzień powrotu na skocznię od lutego przypomniał mi, że jestem szczęściarą, ponieważ wciąż mogę robić to co kocham od prawie 20 lat! Kocham skoki narciarskie, szczególnie pozbawione bólu - napisała 25-latka na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.

O pechowym sezonie 2014/2015 mogła mówić także Jenny Rautionaho. Fińska skoczkini w ostatnich trzech latach musiała przejść kilka poważnych operacji kontuzjowanego kolana. Konsekwencją tego były przerwy w skakaniu w latach 2013-2014, a także przez większą część 2014 roku. Mimo tego 18-latka nie poddała się i kontynuowała rehabilitację. W grudniu zeszłego roku wystąpiła w konkursach Pucharu Kontynentalnego, w maju tego roku oddała pierwsze w tym sezonie skoki na igielicie, a nie tak dawno została powołana do żeńskiej kadry Finlandii.

 

źródło: facebook.com / informacja własna

 

Dodaj komentarz