You are currently viewing Skoczkowie charytatywnie – licytacja na rzecz niepełnosprawnej sportsmenki

Skoczkowie charytatywnie – licytacja na rzecz niepełnosprawnej sportsmenki

Stoch Kamil TCS.Ga Pa.2015 fot.J.Piatkowska - Skoczkowie charytatywnie - licytacja na rzecz niepełnosprawnej sportsmenkiNiedawno informowaliśmy o tym, jak wiele łączy skoki narciarskie i siatkówkę. Jak się okazuje, z tego połączenia może wyjść wiele dobrego. W ostatnich dniach do charytatywnej licytacji trafiły narty z autografami polskiej kadry narodowej wraz z sygnaturą Kamila Stocha. Dochód z aukcji wesprze 27-letnią Danutę Bujok, siatkarę po amputacji nogi.

 
licytacja.nart .anna .dymna .danuta.bujok  199x300 - Skoczkowie charytatywnie - licytacja na rzecz niepełnosprawnej sportsmenki
Anna Dymna i Danuta Bujok z licytowanymi nartami, fot. Joanna Pieczara / mimowszystko.org

Narty z autografami całej polskiej kadry skoczków narciarskich na charytatywną licytację przekazała firma ATTIC. (link do licytacji tutaj >>), a współorganizatorem całej akcji jest Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko”. Fundusze uzyskane podczas aukcji zostaną przekazane na zakup nowej protezy dla Danuty Bujok, 27-letniej sportsmenki po amputacji nogi.

Przez dwadzieścia lat wstydziłam się swojej niepełnosprawności, ukrywałam ją. Los zetknął mnie jednak z paraolimpijczykiem Januszem Rokickim, który zachęcał mnie do uprawiania sportu. To nie była łatwa decyzja. Rozumiałam, że, jeśli zacznę trenować, wszyscy dowiedzą się, że nie mam nogi, ale zdecydowałam się. Dzięki sportowi zmieniłam swój charakter i nastawienie do własnej niepełnosprawności. Dzisiaj żałuję tych dwudziestu zmarnowanych lat. Dawno temu powinnam otworzyć się na świat, zacząć uprawiać sport już jako dziecko. Nie można uciekać od ludzi i zamartwiać się własnymi problemami. Życie jest po to, by czerpać z niego radość – przyznaje Danuta Bujok, uczestniczka Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata w siatkówce na siedząco.

Nowa proteza nogi umożliwi niepełnosprawnej zawodniczce na większą sportową aktywność. Wszystkie osoby dobrej woli zachęcamy do wzięcia udziału w licytacji, która potrwa do 12 lipca do godz. 12:00.

 

źródło: Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko”

 

Ten post ma jeden komentarz

  1. Apollo

    Przepraszam bardzo, że nie na temat, ale to bardzo ważna kwestia.
    Gdy przeglądam skokipolska.pl na telefonie z Androidem 4.2.1(CyanogenMod10.1) w przeglądarce Lighting Browser(najlepsza na Androida niższego niż 4.4) to tło wskakuje na pierwszy ekran i zasłania cały prawidłowy content strony. Da się to jakoś naprawić?

Dodaj komentarz