You are currently viewing Polscy skoczkowie rozpoczęli zgrupowanie w Planicy

Polscy skoczkowie rozpoczęli zgrupowanie w Planicy

Kot Maciej lot J.Piatkowska - Polscy skoczkowie rozpoczęli zgrupowanie w PlanicyPolskie kadry skoczków rozpoczęły drugie zgrupowanie przygotowawcze do sezonu letniego. Podopieczni trenerów Kruczka, Maciusiaka i Matei po pierwszych skokach w Szczyrku, podobnie jak przed rokiem spędzą kilka dni na treningach w słoweńskiej Planicy oraz Kranju. Polacy będą w Słowenii do piątku.

 

Reprezentanci Polski pierwsze skoki tego lata oddali na początku czerwca w Szczyrku-Skalitem na obiektach HS-106 i HS-76. Sztaby szkoleniowe były całkiem zadowolone z powrotu swoich podopiecznych na skocznię, przy czym największe plusy zostały postawione przy nazwiskach Jana Ziobry, Dawida Kubackiego, Macieja Kota i Klemensa Murańki. Dodajmy, że ten ostatni w jednym ze skoków w Szczyrku zaliczył po lądowaniu niegroźny upadek.

Już wczoraj wszystkie kadry (A, B oraz juniorska) pojawiły się w Planicy, a dziś na normalnym obiekcie (HS-104) kompleksu Planica Nordic Center oddali pierwsze skoki. W środę Polacy oddadzą pierwsze w tym sezonie skoki na dużej skoczni (HS-139). Grupa prowadzona przez trenera Macieja Maciusiaka w najbliższych dniach ma w planach także dzień treningu w położonym nieopodal Kranju.

To właśnie na tamtejszej skoczni Bauhenk (HS-109) odbędą się pierwsze w tym sezonie międzynarodowe zawody FIS (Letni Puchar Kontynentalny, 4-5 lipca). Polacy dzięki nowym przepisom dotyczącym kwot startowych, które FIS ustalił na konferencji w Warnie, będą mogli w zawodach LPK wystawić aż siedmioosobową reprezentację. Dodatkowe miejsce zawdzięczamy Andrzejowi Stękale, który triumfował w całym cyklu FIS Cup 2014/2015.

 

informacja własna

 

Dodaj komentarz