You are currently viewing Polacy trenują w Słowenii, Żyła przeskakuje skocznię

Polacy trenują w Słowenii, Żyła przeskakuje skocznię

Zyla.Piotr trening.lot .wisla .2014 fot.Julia .Piatkowska - Polacy trenują w Słowenii, Żyła przeskakuje skocznięPolskie kadry skoczków od poniedziałku przebywają w Słowenii, gdzie odbywa się drugie zgrupowanie przygotowujące naszych reprezentantów do sezonu letniego. Udane skoki mają już za sobą m.in. Maciej Kot, Kamil Stoch, a także Piotr Żyła, który w jednej z prób osiągnął wynik lepszy od oficjalnego rekordu dużej skoczni w Planicy.

 
Planica.Nordic.Center fot.Frederik.Clasen 300x201 - Polacy trenują w Słowenii, Żyła przeskakuje skocznię
Planica Nordic Center, fot. Frederik Clasen

W poniedziałek kadry A, B i juniorska prowadzone przez Łukasza Kruczka, Macieja Maciusiaka i Roberta Mateję dotarły do Słowenii, a we wtorek ich podopieczni oddali skoki na normalnym obiekcie (HS-104) w Planicy. Niedawno Polacy zainaugurowali letnie skakanie na podobnej skoczni w Szczyrku (HS-106).

W środę kadra A po raz pierwszy w tym sezonie trenowała na dużej skoczni w Planicy (HS-139). Na Bloudkovej Velikance pojawili się także skoczkowie słoweńscy, w związku z czym tradycji stało się zadość – Polacy już od kilku sezonów spotykają się ze Słoweńcami podczas letnich treningów. Nie obyło się jednak bez problemów – jedna z serii treningowych musiała zostać odwołana z powodu awarii pompy wody na skoczni, co uniemożliwiało niezbędne zraszanie zeskoku.

Kot Maciej lot.rozbieg.Wisla fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Polacy trenują w Słowenii, Żyła przeskakuje skocznię
Maciej Kot, fot. Julia Piątkowska

Wydarzeniem ostatnich dni był jednak znakomity skok Piotra Żyły, w którym wiślanin wylądował tuż przed ostatnią linią wyznaczającą 145 metr. Około 144-metrowa próba jest lepsza o 2 metry od oficjalnego rekordu obiektu należącego do Petera Prevca. – Jest ciąg, jest zabawa – skwitował krótko lot z wiatrem pod narty popularny „Wiewiór”. Kamil Stoch w jednej z prób osiągnął 136-metrową odległość.

Podczas gdy grupa Łukasza Kruczka oddawała pierwsze w tym sezonie skoki na dużym obiekcie, ekipa Macieja Maciusiaka udała się do pobliskiego Kranja, gdzie przetestowała skocznię Bauhenk (HS-109), na której odbędą się pierwsze w tym sezonie zawody Letniego Pucharu Kontynentalnego (4-5 lipca). Z treningu zadowolony był Maciej Kot. – Po treningach w Planicy zmieniliśmy skocznię na tą w Kranju. Jest ona trochę większa i chyba przyjemniejsza dla zawodników. Dziś trochę mnie zaskoczyła i o mały włos jej nie przeskoczyłem, ale wszystko skończyło się dobrze – napisał 24-latek na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.

Polacy już jutro mają w planach powrót do Polski.

 

Skok Piotra Żyły na Bloudkovej Velikance w Planicy:

 

źródło: Twitter.com / YouTube.com / informacja własna

 

Dodaj komentarz