You are currently viewing Japońscy skoczkowie trenowali z najmłodszymi w Myoko Kogen

Japońscy skoczkowie trenowali z najmłodszymi w Myoko Kogen

ito daiki s.piwowar - Japońscy skoczkowie trenowali z najmłodszymi w Myoko KogenJapońscy skoczkowie, którzy zimą w związku z zawodami Pucharu Świata lwią część czasu spędzają w Europie, wiosną i latem mają więcej możliwości na odpoczynek w swojej ojczyźnie. Podczas jednego z wolnych dni Daiki Ito i Reruhi Shimizu spotkali się na treningu z najmłodszymi adeptami sztuki skakania na nartach.

 

Reprezentanci japońskiej kadry narodowej, Daiki Ito i Reruhi Shimizu, w minionym tygodniu towarzyszyli najmłodszym skoczkiniom i skoczkom podczas treningów na skoczniach kompleksu Akakura w Myoko Kogen. 50 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów miało okazję spędzić czas ze swoimi idolami i uzyskać od nich cenne wskazówki. Poza skokami na obiektach K-40, K-60 i K-90, dzieci przy pomocy doświadczonych skoczków wykonały treningi imitacyjne, a także otrzymały pamiątkowe autografy.

Zdjęcia z treningów można zobaczyć na profilu japońskiej kadry na Facebooku >>

Od lat kadra narodowa Japonii jest znana z występów drużyn o sporej średniej wieku, a liderem zespołu jest 43-letni Noriaki Kasai. Japończycy dość ostrożnie do zawodów wyższej rangi wprowadzają młodych zawodników. Wyjątkiem w ostatnich latach jest Reruhi Shimizu, który w wieku 18 lat triumfował w zawodach Letniej Grand Prix w Courchevel (2012 r.). W związku z tym Kraj Kwitnącej Wiśni chce w większym stopniu postawić na poszukiwanie młodych talentów oraz szkolenie dzieci i młodzieży. W planach są kolejne obozy szkoleniowe z udziałem japońskich kadrowiczów.

 

źródło: ski-japan.or.jp / Ski Jumping Team Japan

 

Dodaj komentarz