You are currently viewing Anders Bardal ambasadorem Mistrzostw Świata w Trondheim

Anders Bardal ambasadorem Mistrzostw Świata w Trondheim

Miasta, które zgłosiły swoją kandydaturę na gospodarzy Mistrzostw Świata w 2021 roku, rozpoczynają batalię o przyznanie im organizacji imprezy. W tym celu norweskie Trondheim zachęca sportowców, by zostali ambasadorami zawodów. Na taką rolę zgodzili się Marit Bjoergen, kombinator norweski Magnus Moan oraz Anders Bardal. 

 
Trondheim Granasen fot.Even .Thorbergsen 300x200 - Anders Bardal ambasadorem Mistrzostw Świata w Trondheim
Trondheim 'Granasen’, fot. Even Thorbergsen

Jestem dumny, że zostałem poproszony o pełnienie takiej funkcji – mówi były już skoczek narciarski. Bardal, który niedawno po raz trzeci został ojcem, podkreśla, że doświadczenie jakie zdobył, rywalizując na skoczniach na całym świecie, może pomóc miastu.Sport był całym moim życiem, trenowałem przez długie lata i mam wiele wspomnień z mistrzostw świata, dlatego myślę, że moje doświadczenie może pomóc miastu stać się dobrym gospodarzem mistrzostw. Nie chciałem dalej skakać, ale to oczywiste, że brakuje mi sportu. Teraz będę miał okazję, by na trochę wrócić do środowiska.

iedy Trondheim po raz ostatni organizowało mistrzostwa świata, w 1997 roku, Bardal miał 14 lat i wspominając imprezę podkreślił, że była początkiem jego marzeń o wielkiej karierze. – Dobrze pamiętam tamte mistrzostwa, to właśnie wtedy narodziły się moje marzenia. Teraz czas na tworzenie nowych marzeń dla młodych, dlatego mam nadzieję, że Trondheim dostanie taką okazję i zostanie miastem-gospodarzem.

Już na początku czerwca poinformowano, że ambasadorką norweskiego miasta zostanie Marit Bjoergen. Dziś razem z Bardalem dołączył do niej kombinator norweski Magnus Moan, czterokrotny medalista olimpijski i aż dziesięciokrotny medalista mistrzostw świata.Z pozyskania tak znanych sportowców cieszy się burmistrz Trondheim, Rita Ottervik.To fantastyczne, że nasz region może korzystać z pomocy tak utytułowanych zawodników. Wychowaliśmy wielu mistrzów świata i mistrzów olimpijskich. Zarówno Bardal, jak i Moan są ważnymi postaciami w swoich dyscyplinach, a do tego wiele osiągnęli.

Przypomnijmy, że decyzja o tym, kto zostanie gospodarzem mistrzostw w 2021 roku, zapadnie na Kongresie FIS, który odbędzie się w przyszłym roku w meksykańskim Cancun. Na drodze Norwegów mogą stanąć słoweńska Planica i niemiecki Oberstdorf. Rita Ottervik nie zamierza jednak składać broni i jeśli nie powiodłaby się walka o mistrzostwa w roku 2021, zgłosi kandydaturę miasta jako gospodarza kolejnego czempionatu,który odbędzie się w 2023 roku.

 

źródło: skiforbundet.no / t-a.no

 

Dodaj komentarz