You are currently viewing Rosjanki poskaczą w Planicy i Villach

Rosjanki poskaczą w Planicy i Villach

Tikhonova Sofya WSC.Falun .2015 2 fot.Julia .Piatkowska - Rosjanki poskaczą w Planicy i VillachAmbitnie do nowego sezonu podchodzą reprezentantki żeńskiej kadry narodowej Rosji w skokach narciarskich. Podopieczne trenera Romana Kerova, które minionej zimy poczyniły znaczne postępy, po czerwcowych treningach w kraju mają w planach zgrupowanie w słoweńskiej Planicy oraz inauguracyjny start w cyklu FIS Cup.

 
Avvakumova Irina fot.Frederik.Clasen 300x200 - Rosjanki poskaczą w Planicy i Villach
Irina Avvakumova, fot. Frederik Clasen

Rosyjskie skoczkinie narciarskie mają już za sobą pierwsze skoki tego lata, które oddały na skoczniach kompleksu „Śnieżynka” w Czajkowskim. Irina Avvakumova, Sofia Tikhonova, Anastasiya Gladysheva, Alexandra Kustova i Mariia Iakovleva trenowały na obiektach K-20, K-40, K-65 oraz K-90. Rozpoczęcie zgrupowania od najmniejszych skoczni miało na celu wyeliminowanie błędów technicznych popełnianych przez zawodniczki. Najbardziej chwalonymi przez Kerova podopiecznymi były Avvakumova i Tikhonova.

Teraz Rosjanki mają w planach tygodniowy obóz treningowy w słoweńskiej Planicy, po którym udadzą się do austriackiego Villach, gdzie wezmą udział w zawodach z cyklu FIS Cup (11-12 lipca). Po inauguracyjnej rywalizacji ponownie będą szlifować formę w Czajkowskim.

Sezon 2014/15 był dla skoczkiń Sbornej jednym z najlepszych w historii ich międzynarodowych występów. Tikhonova zdobyła w Ałmatach tytuł mistrzyni świata juniorek, triumfy święciła również podczas Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy (EYOF) w Tschagguns, a drużynowo Rosjanki dorzuciły w tych imprezach dwa srebra. Podopieczne Romana Kerova sukcesy odnosiły także podczas Zimowej Uniwersjady w Szczyrbskim Plesie - złoto wywalczyła Avvakumova, brąz Gladysheva, reprezentantki Rosji bezkonkurencyjne były także w rywalizacji drużynowej. Poza tym Avvakumova dwukrotnie uplasowała się na podium w najwyższym rangą zawodach FIS (2. miejsce w LGP w Ałmatach, 2. miejsce w PŚ w Zao).

 

źródło: tramplin.perm.ru / informacja własna

 

Dodaj komentarz