You are currently viewing Pierwsze treningi na skoczniach w Wiśle-Centrum

Pierwsze treningi na skoczniach w Wiśle-Centrum

Wisla Centrum prezydent malysz fot.Wisla .pl4  - Pierwsze treningi na skoczniach w Wiśle-CentrumMarzenie Adama Małysza stało się faktem – wczoraj na skoczniach w Wiśle-Centrum, na których sam rozpoczynał swoją karierę, odbyły się pierwsze treningi młodych adeptów skoków narciarskich. Poczynania skoczków z Beskidów obserwował minister sportu Adam Korol oraz prezes PZN Apoloniusz Tajner.

 

Wizyta Korola w Wiśle wiąże się z wyjazdowym posiedzeniem rządu, które odbywa się w Katowicach. Przy okazji rządowych dyskusji ministrowie znaleźli czas na zapoznanie się z problemami lokalnych społeczności, także tymi związanymi z infrastrukturą sportową. Niedawno zaprzysiężony minister sportu zdaje sobie sprawę, że bez obiektów służących najmłodszym nie będziemy mogli liczyć na kolejne sukcesy na miarę tych, które odnieśli Adam Małysz czy Kamil Stoch. Wtóruje mu Apoloniusz Tajner, zauważając, że to właśnie najmniejsze skocznie są w Polsce najbardziej potrzebne, ponieważ infrastruktura przeznaczona dla zawodników rywalizujących w Pucharze Świata i Pucharze Kontynentalnym stoi na wysokim poziomie.

Choć oficjalne otwarcie skoczni jeszcze nie nastąpiło, od wczoraj możliwe są treningi na obiektach o punktach konstrukcyjnych K-10, K-20 i K-40. Niestety, na ten moment młodzi zawodnicy mogą trenować tylko latem, ponieważ wskutek niedopatrzenia na skoczniach nie zostały zamontowane siatki utrzymujące śnieg. Władze Wisły nie potrafią do końca wytłumaczyć, kto za ten błąd odpowiada, wyjaśniając, że takie siatki nie są elementem projektu budowlanego, dlatego też nie zostały w nim ujęte. Zapewniają jednak, że do zimy zostaną zamontowane, by skoczkowie mogli w pełni korzystać z nowoczesnych obiektów. Na razie nie wiadomo, jaki będzie koszt inwestycji, choć najprawdopodobniej fundusze pozyska sama gmina z własnych środków samorządowych.

Przypomnijmy, że dotychczasowe koszty inwestycji opiewały na sumę ok. 3 milionów złotych, a zostały zgromadzone dzięki współpracy gminy Wisła z Urzędem Marszałkowskim i ministerstwem sportu. Nie bez znaczenia było osobiste wsparcie Prezydenta Bronisława Komorowskiego, który wraz z Adamem Małyszem wizytował skocznie pod koniec kwietnia. Zaangażowanie Prezydenta docenił zarówno Apoloniusz Tajner, jak i Adam Małysz, który sam prosił Bronisława Komorowskiego o pomoc tuż po zakończeniu swojej kariery w 2011 roku.

Kibicom skoków narciarskich pozostaje tylko czekać na całkowite ukończenie inwestycji, by tacy skoczkowie, jak choćby utalentowany Tymek Cienciała mogli w pełni rozwijać swoje umiejętności na rodzimych obiektach.

 

źródło: dziennikzachodni.pl /  informacja własna

 

Dodaj komentarz