You are currently viewing Przemysław Kantyka dla SP: „Na górze było dzisiaj trochę chaosu”

Przemysław Kantyka dla SP: „Na górze było dzisiaj trochę chaosu”

Kantyka Przemyslaw MP.Wisla .2014 fot.Julia .Piatkowska - Przemysław Kantyka dla SP: "Na górze było dzisiaj trochę chaosu"Przemysław Kantyka mocnym akcentem rozpoczął letnie skakanie w Pucharze Kontynentalnym. Skoczek kadry juniorskiej prowadzonej przez Roberta Mateję zajął w Kranju 8. miejsce, najlepsze w dotychczasowej karierze. – Wiedziałem, że stać mnie na dobre lokaty, jednak nie spodziewałem się aż tak dobrego wyniku – powiedział tuż po konkursie.

 

Po pierwszej serii konkursowej Przemysław Kantyka oddając skok na 104 metry plasował się na 14.pozycji. Finałowa próba na 105,5 metra pozwoliła mu na to, by uplasować się w czołowej dziesiątce. Jak 18-latek ocenia swój występ? – Dzisiejsze skoki w treningu były wyczuciem skoczni, ale później w zawodach oddałem już dwa fajne, solidne skoki – powiedział reprezentant klubu LKS Klimczok Bystra.

Zapytany o to, czy ósma lokata w pełni go satysfakcjonuje, odparł: – Jestem bardzo zadowolony z 8. miejsca. Wiedziałem, że stać mnie na dobre lokaty, jednak nie spodziewałem się aż tak dobrego wyniku. Tak naprawdę nie myślę o wynikach, a skupiam się na dobrym skakaniu.

Kantyka wypowiedział się także na temat dyskwalifikacji Krzysztofa Bieguna i Bartłomieja Kłuska powiązanych z nowymi przepisami dotyczącymi kontroli kombinezonów. – Na górze było dzisiaj trochę chaosu, bo to pierwszy taki pomiar, są tego plusy i minusy. Na razie nie ma co wypowiadać się na ten temat bo to był pierwszy raz, chociaż koledzy sprawdzali się w szatni i wszystko było w porządku.

Już jutro o godzinie 9:00 rano kolejny konkurs indywidualny w słoweńskim Kranju. Jakie cele stawia przed sobą podopieczny trenera Matei? – Takie same jak dzisiaj. Oddawać dobre, równe skoki i cieszyć się nimi – zapowiada.

 

informacja własna

 

Dodaj komentarz