You are currently viewing Peter Prevc: „Rywalizacja była bardzo zacięta”

Peter Prevc: „Rywalizacja była bardzo zacięta”

Prevc Peter SGP.Wisla .2014 fot.Bartosz.Leja  - Peter Prevc: "Rywalizacja była bardzo zacięta"Peter Prevc letni sezon rozpoczął od dwóch miejsc na podium w Pucharze Kontynentalnym rodzinnym Kranju. Słoweniec dwukrotnie musiał uznać wyższość Polaka, Dawida Kubackiego. – Miałem świadomość, że to pierwsze zawody i skakałem trochę na siłę. Rywalizacja była bardzo zacięta – ocenił utytułowany podopieczny trenera Gorana Janusa.

 

W sobotniej rywalizacji Prevc (104,0 / 110,0 m) uznawany za faworyta uplasował się na trzeciej lokacie za Dawidem Kubackim i Karlem Geigerem, na ostatniej prostej wyprzedzając swojego młodszego brata, Cene. Peter miał spore problemy przy lądowaniu w serii finałowej. – Może dlatego, iż miałem świadomość, że to pierwsze zawody, skakałem trochę na siłę. Końcowy rezultat był dobry i udało mi się przeskoczyć mojego brata. Czekają mnie jednak ćwiczenia związane z lądowaniem – przyznał 22-letni zawodnik w wywiadzie z portalem delo.si.

W niedzielnych zmaganiach reprezentant klubu SK Triglav Kranj zajął ostatecznie drugie miejsce (skoki: 109,0 / 106,0 m), mimo iż na półmetku konkursu znajdował się na prowadzeniu. – Dzisiejsza rywalizacja była bardzo zacięta. Po pierwszej serii czułem zapach zwycięstwa, bo przewaga była wystarczająco duża. Konkursy skoków narciarskich mają jednak to do siebie, że mogą się bardzo szybko zmieniać. Ze względu na silny wiatr [2,19 m/s pod narty – przyp.], pojawił się pewien hamulec. Nie jestem przyzwyczajony do takich kolizji i to kosztowało mnie zwycięstwo – powiedział Prevc.

Dodając garść statystyk – dzisiejsze podium było 13. w karierze Prevca w zawodach LPK, z których aż 7 wywalczył właśnie na swoim terenie, na skoczni Bauhenk.

Słoweniec zapytany o testowane w Kranju nowe przepisy dotyczące kontroli kombinezonów już przed skokiem, odparł: – Popieram wszystkie pomysły, jeśli są uzasadnione, a ten jest. Wcześniej było zbyt wiele szarych stref, a zasady powinny być takie same dla wszystkich.

Oceniając cały weekend Peter Prevc zapewnił, że nie przykłada zbyt wielkiej wagi do braku wygranej, ponieważ w treningach pokazywał już znacznie lepsze skoki. Już w poprzednich wypowiedziach twierdził, że nie zamierza startować we wszystkich konkursach najwyższej rangi tego lata i priorytetem będą dla niego przygotowania do sezonu zimowego.

 

źródło: delo.si

 

Dodaj komentarz