You are currently viewing Andrzej Stękała dla SkokiPolska: „Ja się dopiero rozkręcam”

Andrzej Stękała dla SkokiPolska: „Ja się dopiero rozkręcam”

Andrzej Stękała, który od tego sezonu trenuje w kadrze B, podczas inauguracji w Kranju zdołał zapunktować w jednym konkursie. W sobotę zajął 14., a w niedzielę 32. miejsce i w generalnej klasyfikacji Letniego Pucharu Kontynentalnego zajmuje 25. lokatę. – Ja się dopiero rozkręcam, stać mnie na zajmowanie dużo lepszych lokat – zapewnia 20-latek.

 

W sobotniej rywalizacji na skoczni Bauhenk (HS-109) w Kranju, Andrzej Stękała zapewnił sobie 14. pozycję (skoki: 103,0 / 100,5 m). W niedzielę niestety nie zdołał awansować do rundy finałowej i ostatecznie po skoku na 101 metrów był 32.

 Moje skoki oceniam na przeciętne lub po prostu słabe. Zbyt wcześnie wychodziłem z progu i po prostu próg nie oddawał mocy tak, jak by się chciało. Nie da się odlecieć dalej, jeśli się dobrze nie odbiło – tłumaczy reprezentant klubu AZS Zakopane.

Stękała zapytany o ocenę całego weekendu w Słowenii odparł: – Wiem, że stać mnie na zajmowanie dużo lepszych lokat, ale to dopiero początek sezonu. Ja się dopiero rozkręcam.

Dodajmy, że w dotychczasowej karierze podopieczny trenera Maciusiaka (wcześniej trenera Matei) dwukrotnie plasował się w czołowej dziesiątce zawodów zimowego Pucharu Kontynentalnego, w tym raz stał nawet na podium (2. miejsce w Niżnym Tagilu w marcu 2015 r.).

O zamierzeniach związanych z najbliższymi skokami, zawodnik polskiej kadry B mówi krótko: – Najbliższe plany to obóz od czwartku w Wiśle, a następnie start w Mistrzostwach Polski.

 

informacja własna

 

Dodaj komentarz