You are currently viewing Daniel-André Tande: „Moje miejsce jest w Pucharze Świata”

Daniel-André Tande: „Moje miejsce jest w Pucharze Świata”

Daniel-André Tande, który wystąpił w zawodach Letniego Pucharu Kontynentalnego w słoweńskim Kranju, dalej nie może pogodzić się z decyzją Norweskiego Związku Narciarskiego i członkostwem w kadrze B. 21-latek, który zaliczył ostatnio kilka udanych występów, zapewnia, że zrobi wszystko, by rywalizować w Pucharze Świata.

 

Wskutek decyzji Norweskiego Związku Narciarskiego, tamtejsza kadra A będzie liczyła w tym sezonie 5 reprezentantów. Pozostali skoczkowie znaleźli się w kadrze B, a za miejsce w niej musieli zapłacić 75 tys. koron norweskich (ok. 9 tys. euro). Jak sugeruje telewizja NRK, gdyby trener Stöckl zdecydował się na sześcioosobową kadrę A, ostatnie miejsce przypadłoby właśnie Danielowi-Adnré Tande. Jak zapewnia szkoleniowiec, miejsce to będzie wykorzystywane „rotacyjnie” przez któregoś z reprezentantów, w zależności od prezentowanej przez nich dyspozycji. 

Ostatnie występy Tande mogą napawać optymizmem – zwyciężył w całym cyklu Konica Minolta Sommerhoppuka, pokonując rekordzistę świata w długości skoku Andersa Fannemela czy mistrza świata Rune Veltę. W konkursach w słoweńskim Kranju, które inaugurowały cykl Letniego Pucharu Kontynentalnego, uplasował się na 26. i 4. miejscu, tracąc w niedzielę do trzeciego, Petera Prevca, jedynie 0,7 punktu. Dyspozycję odzwierciedlają osobiste odczucia samego skoczka – jak zapewnia, zrobi wszystko, by startować w zawodach najwyższej rangi. – Będę skakał w Pucharze Świata, to tam jest moje miejsce. Pokazałem w przeszłości, a także pokazuję teraz, że mam wszystko, by występować w zawodach na najwyższym poziomie.

Wielu skoczków podkreśla, że znajdują się obecnie w dużo stabilniejszej formie niż w analogicznym okresie ubiegłorocznych przygotowań. Podobnie jest u 21-letniego reprezentanta kraju Wikingów.Skaczę znacznie lepiej niż w tym samym czasie w ubiegłym roku. Jestem pewien, że trenowałem więcej niż wcześniej i byłem dużo bardziej uważny we wszystkim, co robiłem. To daje efekty, które odzwierciedlają moje ostatnie skoki – nie kryje satysfakcji. Norweg liczy też, że znajdzie się dla niego miejsce w kadrze na Letnią Grand Prix, którą zainauguruje rywalizacja w Wiśle i Zakopanem (31.07-02.08).

Obecnie Tande bierze udział w obozie treningowym w Liellehammer, który potrwa do środy. Następnie przyjdzie czas na urlop, który spędzi z rodziną w Narwiku, w którym się urodził. Choć w wieku 6 lat przeprowadził się do Kongsbergu, chętnie wraca w rodzinne strony.Będzie to czas wolny, ale nie od treningu. Dobrze jest czasem wybrać się na spacer na północy – zakończył drużynowy brązowy medalista Mistrzostw Świata Juniorów z 2014 r.

 

źródło: nrk.no

 

Dodaj komentarz