You are currently viewing Johann André Forfang przejdzie operację

Johann André Forfang przejdzie operację

Johann Andre Forfang, który od lat cierpi na przewlekłe zapalenie zatok, przejdzie operację, której celem będzie wyeliminowanie związanych z tym uciążliwych objawów. Rekonwalescencja potrwa 2-3 tygodnie, a jeśli zabieg odbędzie się w sierpniu, przygotowania 20-letniego skoczka do nowego sezonu przebiegną zgodnie z planem.

 

Zmęczenie, częste bóle głowy, szumy w uszach – z takimi dolegliwościami na co dzień zmaga się 20-letni norweski skoczek, Johann André Forfang, który cierpi na przewlekłe zapalenie zatok. Wyeliminowanie objawów wiąże się jednak z operacją i kilkutygodniową rekonwalescencją.Lekarze uznali, że nie ma innego wyjścia. Leki nie działają tak, jak bym tego oczekiwał. Mógłbym wypróbować inne środki, ale te zawierają substancje, których zażywanie jest uznawane za dopingmówi Forfang.

W przyszłym sezonie mistrz świata juniorów z 2015 r. będzie trenował w kadrze narodowej prowadzonej przez trenera Stöckla. – Ostatnio na kompleksie skoczni Midtstua (Oslo) przeprowadzaliśmy obóz treningowy dla młodych skoczków. Zachowywali się dokładnie tak samo jak ja wiele lat temu, gdy byłem w ich wieku. Nie czuję się kimś wyjątkowym, nawet teraz, gdy znalazłem się w kadrze narodowejmówi reprezentant Tromsø Skiklubb.

Prawdopodobnie operacja nie naruszy planu treningowego, a wszystko jest na bieżąco ustalane z trenerem Stöcklem. Latem priorytetem będzie jednak zdrowie.Plan zakłada więcej ćwiczeń fizycznych i niezbyt dużo skoków. Będę pracował nad siłą i wytrzymałością. Technicznie czuję się mocnypodkreśla 23. skoczek Pucharu Świata minionej zimy i dodaje: – Treningi przed nowym sezonem idą po mojej myśli, jestem w dobrej formie.

Trzeci zawodnik tegorocznego konkursu lotów w Vikersund teraz czeka już na operację, która umożliwi mu normalny trening i rywalizację ze skoczkami z czołówki Pucharu Świata bez uciążliwych dolegliwości.

 

źródło: aftenposten.no

 

Dodaj komentarz