You are currently viewing FIS Cup Villach: 1 Polka i 10 Polaków na starcie (program zawodów)

FIS Cup Villach: 1 Polka i 10 Polaków na starcie (program zawodów)

Mateja Robert S.Piwowar - FIS Cup Villach: 1 Polka i 10 Polaków na starcie (program zawodów)Już w najbliższą sobotę oraz niedzielę zainaugurowana zostanie letnia odsłona cyklu FIS Cup. W gronie zawodników, którzy w austriackim Villach powalczą o punkty do klasyfikacji generalnej będzie mocna, 11-osobowa reprezentacja Polski pod wodzą Roberta Matei i Sławomira Hankusa. Poniżej pełny program i zapowiedź tych zawodów.

 
Jarzabek Dawid szczyrk fot.Bartosz.Leja 300x200 - FIS Cup Villach: 1 Polka i 10 Polaków na starcie (program zawodów)
Dawid Jarząbek, fot. Bartosz Leja

Trener kadry juniorów zdecydował, że na Villacher Alpenarena (K-90 / HS-98) zaprezentuje się sześciu jego podopiecznych: Przemysław Kantyka, Dawid Jarząbek, Krzysztof Leja, Adam Ruda, Krzysztof Miętus i Łukasz Podżorski, a także czterech zawodników trenujących poza kadrami: Andrzej Zapotoczny, Grzegorz Miętus, Stanisław Biela i Mateusz Kojzar. Jedynym nieobecnym z juniorskiej kadry będzie kontuzjowany Dominik Kastelik.

Na normalnej skoczni w Villach sezon rozpoczną także panie. Początkowo w zawodach miały wziąć udział wszystkie reprezentantki polskiej kadry juniorek trenujące pod opieką Sławomira Hankusa (Magdalena Pałasz, Joanna Szwab i Kinga Rajda). Ostatecznie do Austrii udała się tylko najmłodsza z nich – Kinga Rajda.

Lista startowa konkursu kobiet (do pobrania) >>

Lista startowa konkursu mężczyzn (do pobrania) >>

 

Program zawodów:

 • 11 lipca 2015 r. (sobota):
  • 09:00 – odprawa techniczna
  • 10:30 – oficjalny trening
  • 12:00 – seria próbna
  • 14:00 – konkurs indywidualny
 • 12 lipca 2015 r. (niedziela):
  • 09:00 – seria próbna
  • 10:30 – konkurs indywidualny

 

villach alpenarena skisprungschanzen 300x199 - FIS Cup Villach: 1 Polka i 10 Polaków na starcie (program zawodów)
Villach – 'Villacher Alpenarena’, fot. skisprungschanzen.com

Pogoda: Podczas sobotniej rywalizacji temperatura powietrza może osiągać nawet 30°C, a wiatr może osiągać prędkość 0,8-1,7 m/s. W niedzielę temperatura będzie o kilka stopni niższa i mogą się pojawić opady deszczu. Wiatr nie powinien jednak przekraczać 1,4 m/s.

Dodajmy, że podczas zeszłorocznych zmagań w austriackim regionie Karyntii, Polacy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony – na podium stawali wówczas Podżorski (2. miejsce) i Jarząbek (3. miejsce). Dwukrotnie najlepszy był reprezentant gospodarzy, Clemens Aigner.

Warto zaznaczyć, że cały cykl FIS Cup 2014/15 zdominowali reprezentanci Polski – w klasyfikacji generalnej triumfował Andrzej Stękała, trzeci był Przemysław Kantyka, a w czołowej dziesiątce uplasowali się ponadto: Krzysztof Leja, Łukasz Podżorski, Adam Ruda i Dawid Jarząbek.

Letnim rekordzistą normalnej skoczni (K-90 / HS-98) w Villach jest Słoweniec Robert Kranjec, który podczas zawodów Pucharu Kontynentalnego w 2009 r. osiągnął tam 102,5 metra. Żeński rekord na igielicie należy do dwóch Słowenek – Emy Klinec i Evy Logar. Obie osiągnęły na Villacher Alpenarena w LPK po 98 metrów.

 

źródło: pzn.pl / informacja własna

 

Dodaj komentarz