You are currently viewing Tomasz Zimoch komentatorem na FIS Grand Prix Wisła 2015

Tomasz Zimoch komentatorem na FIS Grand Prix Wisła 2015

Organizatorzy zawodów Letniej Grand Prix w Wiśle ujawniają pierwszą z kilku niespodzianek przygotowanych dla kibiców, którzy wybierają się na inaugurację cyklu. O świetną atmosferę i dobrą zabawę zadba znany i lubiany komentator radiowy – Tomasz Zimoch, który kwiecistym językiem na żywo będzie komentował te prestiżowe, letnie zawody.

 

Już po raz czwarty na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince odbędzie się inauguracja zawodów z cyklu FIS Grand Prix 2015. Za dwa tygodnie najlepsi skoczkowie narciarscy z całego świata przyjadą do Wisły, aby rozpocząć rywalizację w tych prestiżowych zawodach. W czwartek 30 lipca rozegrane zostaną kwalifikacje, dzień później odbędzie się konkurs drużynowy, natomiast 1 sierpnia skoczkowie powalczą o triumf w konkursie indywidualnym. Podczas tegorocznych zawodów organizatorzy FIS Grand Prix Wisła 2015 przygotowali dla kibiców nie lada atrakcję, aby jeszcze bardziej umilić im czas spędzony na skoczni. Podczas obu konkursów w rolę komentatora wcieli się dziennikarz sportowy Polskiego Radia – Tomasz Zimoch, który na żywo, tak jak podczas transmisji radiowych, będzie komentował letnie zawody.

– Kamil Stoch fruwa w powietrzu jak ptak! Kamil Stoch jak orzeł polski na włoskiej ziemi, w Dolomitach, jest medalistą mistrzostw świata. Jest który? Jest według mnie mistrzem świata! Upadł jak głaz, jak pomnik, jak zlodowaciała bryła! – tak Tomasz Zimoch komentował skok Kamila Stocha po złoto Mistrzostw Świata w Val di Fiemme. Dalej tymi słowami cieszył się ze zwycięstwa skoczka z Zębu: – Nie dałeś nam naparsteczka szczęścia, a dałeś nam kielich szczęścia!

Tomasz Zimoch dzięki swojemu kwiecistemu językowi, różnorodnym porównaniom i metaforom stał się jednym z ulubionym komentatorów polskich kibiców, a jego relacje radiowe przyciągają przed odbiorniki wielu fanów sportu. Magia letnich zawodów w Wiśle połączona z komentarzem Tomasza Zimocha gwarantuje na skoczni im. Adama Małysza niezapomnianą atmosferę.

 

Autor komunikatu: Anna Karczewska / PZN

 

Dodaj komentarz