You are currently viewing Jaka Hvala: „Początek lata jest lepszy, robię postępy”

Jaka Hvala: „Początek lata jest lepszy, robię postępy”

Hvala Jaka fot.Katarzyna.Sluzewska - Jaka Hvala: „Początek lata jest lepszy, robię postępy"Jaka Hvala był jednym z najlepiej zapowiadających się skoczków młodego pokolenia. 16. miejsce w klasyfikacji generalnej sezonu 2012/13 rozbudziło apetyty słoweńskich kibiców, ale problemy z techniką nie pozwoliły na kolejne sukcesy. Solidne treningi powodują jednak, że dziś 22-letni skoczek z optymizmem patrzy w przyszłość.

 

W swoim drugim pucharowym sezonie w karierze Jaka Hvala zajął 16. miejsce, wielokrotnie plasując się na wysokich lokatach. Na Vogtland Arenie w niemieckim Klingenthal odniósł też swoje pierwsze i jak dotąd jedyne zwycięstwo w zawodach najwyższej rangi, wyprzedzając m.in. Gregora Schlierenzauera. Dwie kolejne zimy nie były jednak tak udane, a jak się okazuje, do gorszych występów przyczyniły się problemy związane z utratą prędkości na progu skoczni i tuż po wybiciu. – Błędy były tak duże, że po wyjściu z progu nie wiedziałem, czy wyląduję i czy nie zaliczę salta w powietrzu ­– mówi. Solidne treningi pozwoliły jednak 22-letniu skoczkowi na poprawę techniki dojazdu do progu. – W tym roku dużo pracowałem nad pozycją dojazdową i jest już dużo lepiej. Przede wszystkim nie macham tyle rękami, co stanowiło główne źródło problemów – cieszy się mistrz świata juniorów z 2013 roku.

15 lipca Jaka Hvala obchodził swoje 22. urodziny, a największym prezentem, o jakim marzy, są solidne występy w przyszłym sezonie Pucharu Świata oraz spokojny trening. Zeszłą zimę utalentowany Słoweniec poświęcił przede wszystkim na starty w zawodach Pucharu Kontynentalnego, w którym uplasował się na 5. miejscu klasyfikacji generalnej, mimo tego liczy on na powrót do występów w konkursach najwyższej rangi. W tym ma mu pomóc solidnie przepracowane lato, które zdaje się wyglądać znacznie lepiej niż w latach poprzednich. – Początek lata jest lepszy niż poprzednie, zwłaszcza jeśli chodzi o wahania formy, które są mniejsze. Do zawodów Letniego Pucharu Kontynentalnego w Kranju odbywałem intensywny trening, dlatego teraz forma trochę się obniżyła, ale to normalna kolej rzeczy. Ważne, że robię postępy i znów cieszę się skokami – podkreśla podopieczny Gorana Janusa, który prawdopodobnie dostanie szansę występu w polskich zawodach inaugurujących cykl Letniej Grand Prix.

We wspomnianych konkursach LPK w Kranju, Hvala uplasował się na 13. i 18. miejscu i w klasyfikacji generalnej znajduje się na 15. lokacie.

 

źródło: siol.net

 

Dodaj komentarz