You are currently viewing Liberec: Lukáš Hlava mistrzem Czech na normalnej skoczni
Lukas Hlava, fot. Kata Deak

Liberec: Lukáš Hlava mistrzem Czech na normalnej skoczni

hlava lukas kd - Liberec: Lukáš Hlava mistrzem Czech na normalnej skoczniNie tylko polscy skoczkowie rywalizowali w sobotę o tytuł mistrzowski. Na normalnej skoczni Ještěd (K-90 / HS-100) w Libercu o medale walczyli także Czesi. Najlepszy okazał się reprezentant miejscowego klubu, Lukáš Hlava, a wśród kobiet zwyciężyła Zdena Pešatova. W konkursie juniorów triumfował Matěj Čejchan.

Doświadczony 30-letni Lukáš Hlava zdobył złoty medal Mistrzostw Czech skacząc na normalnym obiekcie 103,5 i 96,5 metra. Szczególnie próba z pierwszej serii konkursowej pozwoliła mu wyprzedzić lidera czeskiej kadry narodowej, Romana Koudelkę (94,5 / 102,0 m). Trzeci stopień podium podzielili dwaj zawodnicy – doświadczony Jakub Janda (97,5 / 96,5 m) oraz junior Tomáš Vančura (100,5 / 96,5 m).

Dodajmy, że na 18. lokacie uplasował się jedyny reprezentant Polski w stawce - Krystian Gryczuk.

67.5

W rywalizacji kobiet na starcie pojawiły się zaledwie cztery zawodniczki. W tym gronie najlepsza okazała się Zdena Pešatova (84,5 / 85,5 m; 240,0 pkt), na drugim miejscu znalazła się Barbora Blažková (82,0 / 90,0 m; 237,5 pkt), a podium uzupełniła Marta Křepelkova (69,5 / 72,5 m). Na czwartym miejscu znalazła się Michaela Rajnochova.

Wśród czeskich juniorów z ogromną przewagą nad rywalami zwyciężył Matěj Čejchan (94,5 / 97,0 m; 240,0 pkt). Drugi był Robert Šupola (82,5 / 86,5 m; 171,5 pkt), a trzeci Lukáš Kubena (81,5 / 82,5 m; 155,5 pkt).

źródło: czech-ski.com / informacja własna