You are currently viewing Klemens Murańka po MP w Wiśle: „Chciałem wygrać”

Klemens Murańka po MP w Wiśle: „Chciałem wygrać”

Muranka Klemens Memorial.Olimpijczykow.Szczyrk.2015 fot.Julia .Piatkowska - Klemens Murańka po MP w Wiśle: "Chciałem wygrać"Niespełna 21-letni Klemens Murańka w rozgrywanych w sobotni wieczór w Wiśle Mistrzostwach Polski zdobył tytuł wicemistrza kraju, plasując się tuż za Dawidem Kubackim. Wicemistrz świata juniorów z 2013 roku zmagania ocenił pozytywnie, choć z lekkim niedosytem. – Jestem zadowolony w 99 procentach, chciałem wygrać – powiedział.

 

Reprezentujący kadrę B Klemens Murańka uplasował się na drugim miejscu po skokach na 129 i 128 metrów. Zdobyte na skoczni im. Adama Małysza srebro jest pierwszym krążkiem letniego czempionatu w karierze utalentowanego zawodnika.

To bardzo przyjemne uczucie, super mi się dziś skakało, tak jak wcześniej na treningach. Z zawodów jestem zadowolony w 99 procentach. Wiadomo, że każdy chce wygrać i ja też oczywiście chciałem, ale cieszy rywalizacja z kolegami. Dałem z siebie tyle ile mogłem i jestem zadowolony z drugiego miejsca – powiedział, a zapytany o aurę panującą na skoczni odparł: – Warunki były w miarę równe dla wszystkich, chociaż jednemu wiało trochę lepiej pod narty, innemu trochę mniej, ale tak już jest.

Jak przyznał reprezentant klubu TS Wisła-Zakopane, wciąż liczy na poprawę sportowej dyspozycji: – Są jednak jeszcze pewne luzy, można to podciągnąć, żeby skoki były jeszcze lepsze – podsumował.

 

źródło: komunikat prasowy PZN / Marcelina Skubis, Anna Karczewska

 

Dodaj komentarz