You are currently viewing Oficjalne otwarcie skoczni w Wiśle-Centrum już 31 lipca

Oficjalne otwarcie skoczni w Wiśle-Centrum już 31 lipca

Wisla Centrum fot.Bartosz.Leja - Oficjalne otwarcie skoczni w Wiśle-Centrum już 31 lipcaWładze Wisły postanowiły wykorzystać rozgrywane w mieście zawody z cyklu Letniej Grand Prix i połączyć je z oficjalnym otwarciem kompleksu skoczni w Wiśle-Centrum, które nastąpi w piątek, 31 lipca o godzinie 9:00. Zainauguruje je I Międzynarodowy Puchar Beskidów dzieci i młodzieży w skokach narciarskich na igelicie.

 

Pierwsze treningi na nowopowstałych skoczniach odbyły się już 30 czerwca, a poczynania młodych adeptów skoków narciarskich obserwowali minister sportu Adam Korol i prezes PZN Apoloniusz Tajner. Jednak dopiero teraz, wykorzystując obecność kibiców oraz dziennikarzy, którzy pojawią się w Wiśle przy okazji konkursów z cyklu Letniej Grand Prix, władze Wisły postanowiły oficjalnie otworzyć nowy kompleks. W wydarzeniu tym również wezmą udział przedstawiciele najwyższych władz. Nie zabraknie Dyrektora Pucharu Świata Waltera Hofera, burmistrza Wisły Tomasza Bujoka oraz Prezesa PZN Apoloniusza Tajnera. Otwarciu będą towarzyszyły imprezy plenerowe oraz pierwsze oficjalne zawody, mianowicie I Międzynarodowy Puchar Beskidów dzieci i młodzieży w skokach narciarskich na igelicie. Młodzi skoczkowie będą rywalizować w siedmiu kategoriach wiekowych na wszystkich nowych skoczniach.

Program:

 • 30 lipca 2015 r. (czwartek):
  • 17:00-18:00 – skoki treningowe
 • 31 lipca 2015 r. (piątek):
  • 8:00-9:00 – skoki treningowe
  • 9:15 – odprawa trenerów
  • 10:00 – konkurs skoków (bez serii próbnej)
  • 14:00 – ceremonia nagradzania zwycięzców (po zakończeniu konkursu, na Placu B. Hoffa w centrum Wisły)

Przypomnijmy, że obecnie skoczkowie mogą trenować na kompleksie skoczni w Wiśle-Centrum tylko latem, ponieważ nie zostały zamontowane siatki utrzymujące śnieg. Władze Wisły, choć nie potrafią wytłumaczyć, jak doszło do takiego zaniedbania, zapewniają, że do zimy obiekty będą gotowe do użytku. Koszt inwestycji, wspartej oficjalnie przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, wyniósł dotychczas ok. 3 milionów złotych, jednak potrzebne będą jeszcze środki na założenie wspomnianych siatek, które prawdopodobnie pozyska gmina z własnych dochodów.

 

     Źródło: komunikat PZN / informacja własna

 

Dodaj komentarz