You are currently viewing Uraz i przerwa Killiana Peiera

Uraz i przerwa Killiana Peiera

Peier Killian fot.Katarzyna.Sluzewska - Uraz i przerwa Killiana PeieraSzwajcarski skoczek narciarski, Killian Peier, który w minionym sezonie kilkukrotnie pokazał swój sportowy potencjał, z powodu kontuzji kolana będzie zmuszony do przerwy w startach i treningach. Określany jako jeden z następców Simona Ammanna zawodnik z tego powodu nie pojawi się na zawodach Letniej Grand Prix w Wiśle.

20-letni Peier zadebiutował w zawodach Pucharu Świata w Klingenthal w zeszłym roku (23 listopada 2014 r.) i już w swoim pierwszym indywidualnym starcie zajął wysokie, 17. miejsce. Już wtedy zaczęto spekulować o sportowej przyszłości utalentowanego Szwajcara. Co ciekawe, kilka tygodni wcześniej, w finałowych zawodach Letniej Grand Prix 2014 w Klingenthal, zajął również 17. lokatę.

Początek tego sezonu dla reprezentanta klubu Vallee du Joux jest jednak nieco pechowy. W związku z bólem utrzymującym się w lewym kolanie Szwajcar został poddany szczegółowym badaniom. Okazało się, że w kolanie rozwinął się stan zapalny ścięgna rzepki, czyli dolegliwość nazywana "kolanem skoczka", ponieważ występuje u sportowców, których dyscyplina obejmuje częste skoki. Peier zostanie teraz poddany fizjoterapii i specjalistycznym zabiegom medycznym, aby już w drugiej połowie sierpnia mógł wrócić do treningów.

Dodajmy, że po rozegranych niedawno letnich Mistrzostwach Polski w Wiśle na podobną dolegliwość narzekał Dawid Kubacki, który mimo tego wywalczył w krajowym czempionacie złoty medal.

źródło: swiss-ski.ch