You are currently viewing 11 Polaków wystartuje w zawodach LGP w Wiśle

11 Polaków wystartuje w zawodach LGP w Wiśle

Stoch Kamil fot.Katarzyna.Sluzewska - 11 Polaków wystartuje w zawodach LGP w WiśleNa niespełna tydzień przed inauguracją cyklu FIS Grand Prix 2015 w Wiśle Malince poznaliśmy skład reprezentacji Polski na te zawody. Trener kadry A, Łukasz Kruczek, w porozumieniu z Maciejem Maciusiakiem i Robertem Mateją, podjął decyzję o nominowaniu 11 skoczków do startu na skoczni im. Adama Małysza.

 
Zyla.Piotr trening.lot .wisla .2014 fot.Julia .Piatkowska 300x200 - 11 Polaków wystartuje w zawodach LGP w Wiśle
Piotr Żyła, fot. Julia Piątkowska

W zawodach Leniej Grand Prix w Wiśle, które odbędą się w dniach 31 lipca - 1 sierpnia, wystartuje 11 polskich skoczków. Będą to: Kamil Stoch, Jan Ziobro, Klemens Murańka, Piotr Żyła, Aleksander Zniszczoł (wszyscy kadra A), Dawid Kubacki, Maciej Kot, Stefan Hula, Bartłomiej Kłusek, Krzysztof Biegun (wszyscy kadra B) oraz jeden reprezentant kadry juniorskiej - Przemysław Kantyka. Wśród podopiecznych trenera Macieja Maciusiaka, szansy na start nie dostali Jakub Wolny, który wciąż nie jest gotowy na starty po kontuzji, a także Andrzej Stękała, który ostatnio prezentował się nieco słabiej od bardziej doświadczonych kolegów.

kruczek lukasz lgp bl sp 300x200 - 11 Polaków wystartuje w zawodach LGP w Wiśle
Trener Łukasz Kruczek, fot. Bartosz Leja

W tym gronie udane starty na międzynarodowej arenie mają już chociażby Kubacki, który wygrał dwa konkursy w Kranju i jest liderem Pucharu Kontynentalnego, a także złotym medalistą Mistrzostw Polski, czy Kantyka, który w LPK jest drugim sklasyfikowanym Polakiem (11. pozycja), a w generalnej klasyfikacji cyklu FIS Cup znajduje się na 4. lokacie.

Warto przypomnieć, że przed rokiem w Wiśle polscy skoczkowie świetnie zaczęli rywalizację najwyższej rangi na igielicie. W zmaganiach drużynowych biało-czerwoni (K.Stoch, P.Żyła, M.Kot, D.Kubacki) byli bezkonkurencyjni wyprzedzając na podium Czechów i Austriaków, natomiast w konkursie indywidualnym, rozgrywanym testowym (trzyseryjnym) systemem, na drugim stopniu podium uplasował się Piotr Żyła.

Tegoroczne zawody LGP na skoczni im. Adama Małysza odbęda się na przełomie lipca i sierpnia. W linku pełny program i aktualne składy kadr na te zawody >>

 

źródło: pzn.pl

 

Dodaj komentarz