You are currently viewing Pivovarna Laško nowym sponsorem reprezentacji Słowenii

Pivovarna Laško nowym sponsorem reprezentacji Słowenii

słowenia - Pivovarna Laško nowym sponsorem reprezentacji Słowenii

Jak podaje serwis Sloski.si, największy słoweński browar produkowany w miejscowości Laško, będzie w tym sezonie nowym sponsorem słoweńskiej reprezentacji w skokach narciarskich. To duży krok w kierunku stabilizacji finansowej żeńskiej i męskiej drużyny tego kraju. Z takiego obrotu sprawy zadowolony jest m.in. Peter Prevc.

 

Pod opieką Heinekena

Slowenia Lasko fot.sloski.si  300x200 - Pivovarna Laško nowym sponsorem reprezentacji Słowenii
Słoweńscy skoczkowie z nowym sponsorem, fot. sloski.si

Przedstawiciele Pivovarna Laško i Słoweńskiego Związku Narciarskiego podpisali umowę w pierwszej połowie lipca. Do niewielkiej miejscowości przybyli m. in. Peter Prevc, Robert Kranjec, Nejc Dežman, Maja Vtič i Špela Rogelj. Po oglądnięciu siedziby firmy i procesu wytwarzania piwa wzięli udział w konferencji prasowej z udziałem obu stron umowy.

– Cieszę się, że naszym sponsorem będzie browar. Owszem, znajdzie się ktoś, kto uzna, że właściciel jest cudzoziemcem [od kwietnia 2015 roku Pivovarna stała się częścią koncernu Heinekena, inf. red.], ale przecież daje pracę naszym ludziom i dba o ich bezpieczeństwo socjalne. I najważniejsze, ciągle tworzy produkty wysokiej jakości – powiedział Ljubo Jasnič, przewodniczący słoweńskiego Komitetu Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej przy podpisywaniu umowy.

 

Co powiedzieli skoczkowie?

Rogelj Spela fot.S.Piwowar 300x200 - Pivovarna Laško nowym sponsorem reprezentacji Słowenii
Špela Rogelj, fot. Stefan Piwowar

Po nawiązaniu współpracy swoje pięć minut mieli skoczkowie, przyszli beneficjenci umowy, którzy wypowiedzieli się na temat swojej sportowej dyspozycji. – Wstępne skoki w Kranju są już za nami. Lato jest dla mnie traktowane przygotowawczo, kluczowa jest zima – zaczął Peter Prevc. Swoją dyspozycję zamierza utrzymać Nejc Dežman. – Nie przewidziałbym swoich zwycięstw tego lata. W zimie postaram się o jeszcze lepsze rezultaty – komentował rosły skoczek.  

– Przygotowanie fizyczne mamy na wysokim poziomie. Celem jest poprawa wyników sprzed roku i wyeliminowanie wahań formy – dodała od siebie Špela Rogelj. – Przede mną wciąż czas poprawek, także tych drobiazgowych, których nie widać. Wiem, gdzie robiłam błędy, więc teraz postaram się je wyeliminować – skomentowała Maja Vtič.

Jak wskazuje praktyka znalezienie sponsora nie oznacza jeszcze pełnej finansowej stabilizacji. Ta zależy od ustaleń między związkowcami a samymi skoczkami, którzy oczekują zasłużonego wynagrodzenia. Nie trzeba szukać daleko. Miniony sezon kadra słoweńska rozpoczęła bez podpisanego ze związkiem kontraktu. Porozumienie osiągnięto przed konkursami w Kuusamo, co zapobiegło skandalowi.

 

źródło: sloski.si, informacja własna

 

Dodaj komentarz