You are currently viewing Czterech Austriaków poskacze w Wiśle

Czterech Austriaków poskacze w Wiśle

Austria Falun.2015 - Czterech Austriaków poskacze w Wiśle

Inauguracja cyklu Letniej Grand Prix na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince zbliża się wielkimi krokami, dlatego kolejne, tym razem czołowe ekipy, podają nazwiska skoczków, którzy pojawią się w Polsce. I tak na mocy decyzji Heinza Kuttina w Wiśle wystartują Michael Hayboeck, Stefan Kraft, Thomas Diethart i Manuel Poppinger.

 

Jak już wspominaliśmy, Austriacy spędzili ostatnie dni na treningach w tunelu aerodynamicznym, a Gregor Schlierenzauer, w porozumieniu z trenerem, podjął decyzję, że w Wiśle nie wystartuje. Na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince zaprezentują się za to Stefan Kraft, Michael Hayboeck, Thomas Diethart i Manuel Poppinger. Tym samym Austriacy nie wykorzystają przysługującego im limitu 6 zawodników.

Jak zapewnia szkoleniowiec Austriaków, Heinz Kuttin, celem letnich występów będzie przede wszystkim trening. – Konkursy Letniej Grand Prix będą dla nas formą treningu na najwyższym poziomie. Ze względu na indywidualne przygotowania każdego ze skoczków, skład będzie zmieniany, jednak każdy z moich podopiecznych przynajmniej raz wystąpi w którymś z konkursów. Ostatecznym celem są dla nas jednak zimowe starty i miejsca w czołówce Pucharu Świata – tłumaczy Kuttin.

Ze startu w Wiśle radości nie kryje Michael Hayboeck. – Wisła to moja ulubiona skocznia, to tu po raz pierwszy w karierze stanąłem na podium Pucharu Świata (styczeń 2014). Cieszę się na te zawody, całe lato trenujemy i nie mamy porównania swojej formy z postawą innych skoczków, dlatego konkurs w Wiśle jest idealnie dopasowany do mojego cyklu przygotowań.

Hayboeckowi wtóruje jego młodszy kolega, Stefan Kraft. – Nie mogę się doczekać, kiedy zmierzę się z międzynarodową czołówką. To dla mnie bardzo ekscytujące, w końcu zobaczę, w jakim miejscu się znajduję. Osobiście czuję się bardzo dobrze przygotowany do startu w Wiśle.

Gregor Schlierenzauer najbliższe tygodnie poświęci na indywidualny trening w Innsbrucku, choć, jak zapewnia, sprawa jego występów w kolejnych konkursach Letniej Grand Prix, jest nadal otwarta.

Przypomnijmy, że w zeszłym roku Austriacy uplasowali się na 3. miejscu w konkursie drużynowym, przegrywając z Polską i Czechami. W konkursie indywidualnym najwyżej sklasyfikowanymi Austriakami byli Michael Hayboeck (7. lokata) i Gregor Schlierenzauer (8. miejsce). Pozostali nie zachwycili – Stefan Kraft był 27., a Manuel Fettner 41.

 

źródło: oesv.at

 

Dodaj komentarz