You are currently viewing Cztery Rosjanki wystartują w Courchevel i Oberwiesenthal

Cztery Rosjanki wystartują w Courchevel i Oberwiesenthal

Tikhonova Sofya WSC.Falun .2015 fot.Julia .Piatkowska - Cztery Rosjanki wystartują w Courchevel i OberwiesenthalJuż w sierpniu zmagania w cyklu Letniego Pucharu Kontynentalnego i Letniej Grand Prix rozpoczną skoczkinie. Zarówno na Tremplin au Praz (HS-96) w Courchevel, jak i na Fichtelbergschanze (HS-106) w Oberwiesenthal zaprezentują się najlepsze zawodniczki z Rosji wraz z mistrzynią świata juniorek - Sofią Tikhonovą.

 

14 sierpnia żeńską Letnią Grand Prix zainaugurują zawody na normalnej skoczni we francuskim Courchevel. Przed dwoma laty, kiedy cykl ten zawitał do Francji, najlepszą Rosjanką okazała się Irina Avvakumova (10. miejsce).

W dniach 28-29 sierpnia w planach są z kolei pierwsze zawody Letniego Pucharu Kontynentalnego pań w Oberwiesenthal. Ostatnio panie na Fichtelbergschanze rywalizowały w 2011 roku. Wtedy najwyżej sklasyfikowaną Rosjanką także była Avvakumova (35. i 41. miejsce), jednak ani razu nie awansowała do finału.

Podczas tegorocznych zmagań, zarówno w Courchevel, jak i Oberwiesenthal wystąpią cztery skoczkinie drużyny Sbornej wytypowane przez trenera Romana Kerova: Irina Avvakumova, Sofia Tikhonova, Alexandra Kustova, Anastasiya Gladysheva.

 

źródło: tramplin.perm.ru

 

Dodaj komentarz