You are currently viewing Rosjanie na LGP w Hinterzarten i LPK w Wiśle

Rosjanie na LGP w Hinterzarten i LPK w Wiśle

romashov alexey bl - Rosjanie na LGP w Hinterzarten i LPK w WiśleRosyjscy skoczkowie, którzy pojawią się w Wiśle na inauguracji Letniej Grand Prix, mogą być pewni nominacji na kolejne zawody, które odbędą się w niemieckim Hinterzarten. Sztab szkoleniowy ekipy Sbornej podjął także decyzję dotyczącą składu na zawody Pucharu Kontynentalnego, które za nieco ponad tydzień również zawitają do Beskidów.

 

Zarówno na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince, jak i na Rothaus-Schanze w Hinterzarten (7-8 sierpnia) zaprezentuje się ta sama czwórka Rosjan. Będą to: Vladislav Boyarintsev, Mikhail Maksimochkin, Denis Kornilov i Vadim Shishkin.

Podczas kolejnych zawodów z cyklu Letniego Pucharu Kontynentalnego, które także odbędą się w Wiśle (8-9 sierpnia), zaprezentuje się trzech skoczków zza naszej wschodniej granicy. W tym gronie znaleźli się: Alexander Sardyko, a także Roman Trofimov i Alexey Romashov, którzy plasowali się na podium rozegranego kilka dni temu Puchar Rosji w Czajkowskim.

Przypomnijmy, że w pierwszych w tym sezonie zawodach LPK, które odbyły się w słoweńskim Kranju, jedynym punktującym Rosjaninem był Denis Kornilov (28. i 29. miejsce).

Dimitry Vassiliev, który jak już wcześniej wspominaliśmy, wystartuje dopiero w LGP w Czajkowskim (5-6 września), aktualnie podczas treningów skupia się nad poprawnym lądowaniem telemarkiem.

 

źródło: tramplin.perm.ru

 

Dodaj komentarz