You are currently viewing Piotr Żyła dla SkokiPolska: „Metry były, noga daje, jest OK” (WIDEO)

Piotr Żyła dla SkokiPolska: „Metry były, noga daje, jest OK” (WIDEO)

DSC08310 - Piotr Żyła dla SkokiPolska: "Metry były, noga daje, jest OK" (WIDEO)Piotr Żyła był jednym z czterech solidnych punktów polskiej drużyny, która w piątkowej rywalizacji na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle Malince okazała się zdecydowanie najlepsza. 28-letni zawodnik z humorem skomentował konkursowe zmagania. – Wiedzieliśmy, na co nas stać. Każdy skakał bardzo dobrze, na swoim poziomie – przyznał.

 

Żyła w swoich konkursowych próbach osiągał 126 i 131 metrów, co w jego grupie dało mu drugie i pierwsze miejsce. Skoczek z Wisły powiedział jednak, że nie były to idealne skoki. – Można by się było czepiać. Pierwszy był spóźniony, drugi za bardzo do przodu, ale metry były, noga daje, także jest OK – powiedział.

Polacy triumfowali z dużą przewagą nad drugimi Niemcami. Jak przyznaje sam zawodnik, atutem była m.in. znajomość obiektu. – Wiedzieliśmy, na co nas stać, ale nie spodziewaliśmy się takiej przewagi. Skaczemy u siebie, wszyscy bardzo dobrze znamy tę skocznię i od dłuższego czasu tu skaczemy i trenujemy, bo w Zakopanem się nie da. Myślę, że w Wiśle każdy z nas skoczyłby z zamkniętymi oczami.

Nie celuję w podium, liczę na swoje dobre skoki i to mi wystarczy. Jak będą dobre, będę zadowolony niezależnie od miejsca, a jak będą złe, to będę niezadowolony, też niezależnie od miejsca – podsumował przekornie Żyła.

 

 

 

informacja własna

 

Dodaj komentarz