You are currently viewing Najmocniejszy skład Polaków na LGP w Hinterzarten

Najmocniejszy skład Polaków na LGP w Hinterzarten

DSC09483 - Najmocniejszy skład Polaków na LGP w HinterzartenPo niezwykle emocjonujących zawodach w Wiśle, skoczkowie udadzą się na kolejne konkursy z cyklu Letniej Grand Prix, które odbędą się w niemieckim Hinterzarten. Decyzją sztabu szkoleniowego w rywalizacji na Rothaus-Schanze zaprezentuje się pięciu Polaków, którzy najlepiej spisali się w czasie minionego weekendu.

 

W niemieckiej części FIS Grand Prix weźmie udział pięciu polskich skoczków, którzy uplasowali się najwyżej podczas konkursów rozgrywanych przed paroma dniami w Wiśle. Będą to: lider klasyfikacji generalnej Dawid Kubacki (1. miejsce w Wiśle), Piotr Żyła (2.), Kamil Stoch (5.), Bartłomiej Kłusek (7.) oraz Maciej Kot (12.).

Konkursowa rywalizacja w Hinterzarten odbędzie się już w najbliższy piątek i sobotę (7-8 sierpnia). Następne zawody odbędą się we francuskim Courchevel (14 sierpnia) i szwajcarskim Einsiedeln (15 sierpnia). Podczas tych dwóch konkursów (po Hinterzarten) w polskiej kadrze nastąpi podwójna zmiana uzależniona od wyników rywalizacji na normalnym obiekcie Rothaus-Schanze (HS-108).

Przypomnijmy, że przed rokiem w Hinterzarten nie odbyły się konkursy Grand Prix, jednak cykl ten gościł w Szwarcwaldzie przed dwoma laty. Wówczas nasza reprezentacja z powodu nieobecności skoczkiń nie wzięła udziału w rywalizacji drużyn mieszanych. W zmaganiach indywidualnych najwyżej uplasowanym podopiecznych trenera Kruczka był Kamil Stoch (8. miejsce).

 

źródło: pzn.pl

 

Dodaj komentarz