You are currently viewing Znamy skład Finów na kolejne konkursy Letniej Grand Prix
Janne Ahonen, fot. Julia Piątkowska

Znamy skład Finów na kolejne konkursy Letniej Grand Prix

Tuż po inauguracyjnych zawodach Letniej Grand Prix szkoleniowcy kolejnych reprezentacji podają nazwiska skoczków, których zobaczymy w następnych konkursach. I tak trener reprezentacji Finalandii, Jani Klinga, podjął decyzję, że w Hinterzarten zaprezentuje się pięciu jego podopiecznych. W Courchevel i Einsideln nie pojawi się jednak Janne Ahonen. 

W Wiśle zobaczyliśmy czterech reprezentantów Finlandii, którzy jak na obecny poziom fińskich skoków zaprezentowali się wyjątkowo obiecująco. Na najwyższym, 16. miejscu, uplasował się Jarkko Maeaettae, najbardziej doświadczony, Janne Ahonen, zajął 20. lokatę, a do drugiej serii indywidualnego konkursu awansował też Vile Larinto (26. miejsce). Poza czołową trzydziestką znalazł się tylko jeden z Finów, Harii Olli (33. lokata). W konkursie drużynowym podopieczni Janiego Klingi zajęli 7. miejsce.

Olli Harri fot.Tuija .Hankkila 300x200 - Znamy skład Finów na kolejne konkursy Letniej Grand Prix
Harri Olli, fot. Tuija Hankkila

W fińskim składzie na kolejne konkursy Letniej Grand Prix zaszły pewne zmiany w porownaniu do Wisły. W Hinterzarten, Courchevel i Einsiedeln nie wystartuje Ville Larinto, a w jego miejsce pojawi się Lauri Asikainen. Do składu dołączy też 20-letni Juho Ojala reprezentujący klub z Kussamo. W Hinterzarten zobaczymy więc 5 Finów, a będa to: Janne Ahonen, Lauri Asikainen, Harri Olli, Jarko Maeaettae i Juho Ojala.  

W Couchevel i Einsiedeln nie pojawi się jednak Janne Ahonen. – Po Hinterzarten Janne wraca do domu potrenować. Pozostali zostają w centralnej Europie i tu będą przygotowywać się do kolejnego konkursowego weekendu – tłumaczy Jani Klinga.

Przypomnijmy, że już w ten piątek i sobotę (7-8 sierpnia) skoczkowie pojawią się w Hinterzarten, w którym powalczą w dwóch konkursach, drużynowym i indywidualnym. 14 sierpnia rywalizacja zawita do Courchevel, a dzień później do Einsiedeln.

 

źródło: hiihtoliitto.fi

 

Dodaj komentarz