You are currently viewing Znamy skład Polaków na Letni Puchar Kontynentalny w Wiśle

Znamy skład Polaków na Letni Puchar Kontynentalny w Wiśle

Muranka Klemens Memorial.Olimpijczykow.Szczyrk.2015 fot.Julia .Piatkowska - Znamy skład Polaków na Letni Puchar Kontynentalny w WiśleKonkursy Letniej Grand Prix w Wiśle to nie koniec sportowych emocji w Beskidach w najbliższym czasie. Już w czasie nadchodzącego weekendu na skocznię im. Adama Małysza zawita rywalizacja z cyklu Letniego Pucharu Kontynentalnego. W rywalizacji weźmie udział łącznie aż 17 reprezentantów Polski.

 

Trener kadry młodzieżowej Maciej Maciusiak, zdecydował, że w pierwszym konkursie LPK (8 sierpnia, sobota) w Wiśle weźmie udział następująca 13 zawodników: Jan Ziobro, Klemens Murańka, Aleksander Zniszczoł, Stefan Hula, Krzysztof Biegun, Andrzej Stękała, Przemysław Kantyka, Dawid Jarząbek, Konrad Janota, Stanisław Biela, Grzegorz Miętus, Andrzej Zapotoczny i Krzysztof Leja.

W drugim dniu zmagań (9 sierpnia, niedziela) najsłabszą czwórkę z powyższego grona zastąpią: Artur Kukuła, Krzysztof Miętus, Łukasz Podżorski i Adam Ruda.

Dodajmy, że po dotychczas rozegranych dwóch konkursach, liderem klasyfikacji generalnej cyklu LPK jest Dawid Kubacki, który jednak w czasie zawodów w Wiśle będzie startował w konkursach Letniej Grand Prix w Hinterzarten.

Przed rokiem na skoczni im. Adama Małysza podczas Letniego Pucharu Kontynentalnego najlepszym Polakiem był Piotr Żyła (2. i 1. miejsce), a ze startujących także w tym roku - Jan Ziobro (6. i 3. miejsce).

 

źródło: pzn.pl

 

Dodaj komentarz