You are currently viewing Czterech Szwajcarów na Hinterzarten, powraca Ammann

Czterech Szwajcarów na Hinterzarten, powraca Ammann

Ammann Simon Hiza S.Piwowar - Czterech Szwajcarów na Hinterzarten, powraca AmmannW najbliższych zawodach z cyklu Letniej Grand Prix w niemieckim Hinterzarten wśród wielu ekip wystartuje też czteroosobowa drużyna ze Szwajcarii. W gronie Helwetów zaprezentuje się m.in. czterokrotny mistrz olimpijski Simon Ammann, którego nie mieliśmy okazji oglądać podczas zeszłotygodniowej wiślańskiej inauguracji sezonu.

 

Pipo Schoedler, który od tego sezonu przejął stanowisko trenera Szwajcarów, nominował do startu w Hinterzarten czterech swoich podopiecznych: Gregora Deschwandena (25. w Wiśle), Lucę Egloffa (29.), Pascala Kaelina (nie przebrnął kwalifikacji) oraz Simona Ammanna, dla którego będzie to pierwszy międzynarodowy konkurs w tym sezonie. Do przerwy startowej będzie zatem zmuszony Andreas Schuler, który również w Wiśle nie znalazł się w konkursie głównym.

Dodajmy, że w rywalizacji drużynowej na skoczni im. Adama Małysza Szwajcarzy uplasowali się na 9. lokacie.

Przed dwoma laty na Rothaus-Schanze najwyżej sklasyfikowanym Szwajcarem był doświadczony Ammann (11. miejsce), a młodsi Kaelin i Deschwanden nie zdołali awansować do rundy finałowej. Jak będzie tym razem? Przekonamy się już 8 sierpnia, kiedy to odbędzie się konkurs indywidualny. Dzień wcześniej skoczkowie powalczą w drużynówce.

Zobacz pełny program zawodów LGP Hinterzarten 2015 i składy kadr >>

 

informacja własna

 

Dodaj komentarz