You are currently viewing Składy norweskich kadr na Puchar Kontynentalny i Grand Prix

Składy norweskich kadr na Puchar Kontynentalny i Grand Prix

Na wszystkich narciarskich frontach będą już niebawem startować reprezentanci Norwegii. Skoczkinie zainaugurują sezon w zawodach Grand Prix w Courchevel, a skoczków będzie czekać rywalizacja w Pucharze Kontynentalnym w Wiśle oraz LGP w Hinterzarten, Courchevel i Einsiedeln. Składu nie zmieni Alexander Stoeckl.

 
Gangnes Kenneth lot.WC .Planica.2015 fot.Frederic.Clasen 300x200 - Składy norweskich kadr na Puchar Kontynentalny i Grand Prix
Kenneth Gangnes, fot. Frederik Clasen

W zbliżających się konkursach Letniej Grand Prix mężczyzn (Hinterzarten, Courchevel, Einsiedeln) wezmą udział ci sami norwescy zawodnicy, którzy prezentowali się w czasie minionego weekendu w Wiśle. Będą to zatem: Daniel-Andre Tande, Joachim Hauer, Johann Forfang, Anders Fannemel, Rune Velta, Phillip Sjoeen oraz Kenneth Gangnes, który był najmocniejszym punktem ekipy Stoeckla na skoczni im. Adama Małysza (zajął indywidualnie 3. lokatę).

Zobacz pełny terminarz LGP mężczyzn 2015 >>

Warto przypomnieć, że przed dwoma laty na Rothaus-Schanze w norweskiej drużynie punktowali skoczkowie, których dziś w niej nie ma – Tom Hilde (9. miejsce) i Anders Bardal (18. miejsce). 38. lokatę zajął wówczas Anders Fannemel.

14 sierpnia na normalnej skoczni we francuskim Courchevel, cykl LGP rozpoczną także panie. Norwegię będą tam reprezentować dwie zawodniczki – Line Jahr i Maren Lundby. Dodajmy, że narciarki z kraju Wikingów przed dwoma laty na Tramplin le Praz nie startowały.

Zobacz pełny terminarz LGP kobiet 2015 >>

W czasie nadchodzącego weekendu mężczyzn czeka natomiast drugi weekend z cyklu Letniego Pucharu Kontynentalnego, który tym razem zawita do Wisły. Na skoczni im. Adama Małysza poskacze czterech Norwegów. Będą to: Robert Johansson, Joachim Oedegaard Bjoereng, Halvor Enger Granerud i Fredrik Bjerkeengen. Przed rokiem na LPK w Beskidach pojawił się tylko jeden Norweg (Tande) i swoimi skokami nie zachwycał (17. i 22. miejsce). Tym razem wymieniona powyżej czwórka będzie walczyć o swoje pierwsze punkty tegorocznego cyklu.

Zobacz pełny terminarz LPK mężczyzn 2015 >>

 

źródło: skiforbundet.no

 

Dodaj komentarz