You are currently viewing Walter Hofer i trenerzy chwalą nowe przepisy kontroli kombinezonów

Walter Hofer i trenerzy chwalą nowe przepisy kontroli kombinezonów

DSC08769 - Walter Hofer i trenerzy chwalą nowe przepisy kontroli kombinezonówZawody Letniego Pucharu Kontynentalnego w Kranju i Grand Prix w Wiśle Malince były pierwszymi, podczas których międzynarodowa stawka zaznajomiłą się z nowymi przepisami dotyczącymi kontroli kombinezonów tuż przed skokiem. Po tych testach zasady chwalą trenerzy poszczególnych sztabów, a także sam Walter Hofer.

 

- Zaletą nowego punktu kontroli jest to, że będzie mniej spekulacji związanych z faktem, że zawodnicy manipulują kombinezonami przed skokiem. To prowadzi do większej sprawiedliwości, zwiększenia równości szans wśród sportowców i mam nadzieję, że do bardziej ekscytujących zawodów - powiedział trener norweskiej kadry Alexander Stoeckl.

Nowe przepisy chwali także szkoleniowiec Austriaków, Heinz Kuttin: - Jesteśmy bardzo zadowoleni z nowej metody pomiarowej. Od dłuższego czasu zawodnicy chcieli mieć kombinezony zmierzone w taki sposób, aby były dopasowane do skoku. W związku z tym zapobiegniemy spekulacjom, które pojawiały się w ostatnich latach.

Na ważne kwestie związane z nowymi regułami zwraca uwagę trener Polaków, Łukasz Kruczek: - To właściwy krok. Zawsze były dyskusje na temat tego, że niektórzy sportowcy manipulują kombinezonami. Nie każdy mógł to zrobić, trzeba wiedzieć jak. Teraz nie będzie żadnych dyskusji na temat tego, czy kontrole odbywają się we właściwy sposób. Jest to nowa sytuacja dla trenerów i zawodników, ale trzeba nauczyć sobie z tym radzić. Musimy być pewni, że to nie przeszkodzi zawodnikom w przygotowaniach.

Jak przyznał dyrektor Pucharu Świata, Walter Hofer, po pierwszych konkursach spotyka się z pozytywnym odzewem zarówno u zawodników, jak i trenerów. - To zawsze było ważne, ponieważ jest to czynnik decydujący, jeśli chodzi o sprzęt. Nie jest możliwe, aby wykonać właściwy pomiar na każdym obiekcie tuż po skoku, ponieważ czasami konieczne jest przejście się do punktu kontrolnego. Było to niekomfortowe dla zawodników niosących cały sprzęt i zawsze była możliwość manipulacji. Dlatego trenerzy zaproponowali przeprowadzanie kontroli przed skokiem. Nie było to w naszej intencji, ponieważ nie chcemy stresować zawodników kontrolą przed skokiem, ale jak do tej pory mamy pozytywne opinie ze strony zarówno trenerów, jak i sportowców. Będziemy teraz pracować nad przygotowaniem tej procedury do zimy - mówi działacz FIS.

 

źródło: fis-ski.com

 

Dodaj komentarz