You are currently viewing Dawid Kubacki: „Po drugim skoku wiedziałem, że będziemy blisko”

Dawid Kubacki: „Po drugim skoku wiedziałem, że będziemy blisko”

kubacki dawid sp - Dawid Kubacki: "Po drugim skoku wiedziałem, że będziemy blisko"W indywidualnej rywalizacji na Rothaus-Schanze w Hinterzarten najlepszym zawodnikiem okazał się nasz skoczek, Dawid Kubacki. Druga lokata przypadła reprezentantowi gospodarzy Severinowi Freundowi, wspieranemu przez rodzimą publiczność. Trzeci był Japończyk Kento Sakuyama. Co powiedzieli bohaterowie zmagań po konkursie?

 
Freund Severin WC.Planica.2015.lot fot.Frederik.Clasen 300x199 - Dawid Kubacki: "Po drugim skoku wiedziałem, że będziemy blisko"
Severi Freund, fot. Frederik Clasen

Dawid Kubacki odniósł dzisiaj drugie zwycięstwo z kolei w LGP. Pozwoliły mu na to skoki na 103,5 i 100,5 metra. Jak przyznał reprezentant polskiej kadry B, dzisiaj czuł się na Rothaus-Schanze lepiej niż podczas wczorajszej drużynówki. – Moje wczorajsze skoki nie były tak dobre, miałem dzisiaj kilka drobnych rzeczy do poprawy. Pierwszy dzisiejszy skok był w porządku i mimo że drugi nie był już tak dobry, to wystarczyło do zwycięstwa i jestem szczęśliwy. Po drugim skoku wiedziałem, że będziemy bardzo blisko siebie i nie byłbym rozczarowany nawet drugim czy trzecim miejscem. Wciąż mam jeszcze wiele pracy do wykonania przed następnymi konkursami i przed zimą. Teraz udajemy się do Oberstdorfu na treningi, a następnie na zawody do Courchevel i Einsiedeln – powiedział. 

10592615 708071852634456 1851097918322650726 n 300x200 - Dawid Kubacki: "Po drugim skoku wiedziałem, że będziemy blisko"
Kento Sakuyama, fot. Julia Piątkowska

Na drugim miejscu po skokach na 101 i 102,5 metra zmagania ukończył Severin Freund. – Jestem naprawdę bardzo zadowolony z mojego drugiego miejsca i bardzo szczęśliwy z całego weekendu. Dawid był niesamowity w Wiśle, był mocny także dzisiaj, jego zwycięstwo było w pełni zasłużone. Moje zwycięstwo byłoby możliwe, gdybym oddał lepszy pierwszy skok, a publiczność z pewnością chciałaby widzieć dzisiaj niemiecki triumf – ocenił utytułowany skoczek, po czym wrócił do wczorajszego konkursu drużynowego: – To było dla nas świetne. Byliśmy w stanie zwyciężać w każdej z ośmiu grup. Nie jestem pewien, czy takie coś kiedykolwiek wcześniej się wydarzyło. To było szczególne uczucie.

Podium uzupełnił dzisiaj podopieczny trenera Tomoharu Yokokawy, Kento Sakuyama. Był to życiowy sukces 25-letniego Japończyka. – Jestem usatysfakcjonowany dzisiejszym rezultatem i swoimi skokami. Uwielbiam tę skocznię, trenowałem tutaj już jako junior i znam ją bardzo dobrze. Mam w planach rywalizować w większości konkursów tego lata, zatem w Japonii będę tylko przez krótki czas – skomentował.

Dodajmy, że najbliższe konkursy Letniej Grand Prix odbędą się 14 i 15 sierpnia w Courchevel oraz Einsiedeln.

 

źródło: fis-ski.com

 

Dodaj komentarz