You are currently viewing Stefan Hula dla SkokiPolska: „Liczyłem na awans”

Stefan Hula dla SkokiPolska: „Liczyłem na awans”

Hula Stefan Memorial.Olimpijczykow.Szczyrk.2015 fot.Julia .Piatkowska - Stefan Hula dla SkokiPolska: "Liczyłem na awans"Kolejny dzień i kolejni polscy skoczkowie na podium zawodów Pucharu Kontynentalnego w Wiśle. Tym razem najlepsi w polskiej ekipie okazali się Klemens Murańka i Stefan Hula. Ten drugi 3. lokatę zawdzięcza wspaniałej próbie z drugiej serii na 134. metr. Tuż po zawodach 28-letni skoczek ocenił swoje skoki oraz poziom rywalizacji na skoczni im. Adama Małysza.

 

Stefan Hula w dzisiejszych zawodach Letniego Pucharu Kontynentalnego w Wiśle stanął na najniższym stopniu podium. Polak w pierwszej serii uzyskał jedynie 120,5 metra, co na półmetku rywalizacji dawało mu daleką, 22. pozycję. Skok w drugiej rundzie, liczący 134 metry, pozwolił mu jednak na zajęcie 3. miejsca. Jak przyznaje, wierzył w poprawę swojej lokaty, jednak nie spodziewał się aż tak dobrego skoku w drugiej serii. Liczyłem na awans, choć nie spodziewałem się, że wskoczę na podiumpowiedział po dzisiejszym konkursie.

Zapytany o to, jak ocenia swoje dzisiejsze skoki, odpowiedział: – Dobrze, w porządku. W pierwszej serii skok może nie był jakiś super, ale był OK, tylko że pojawiło się trochę problemów z warunkami, więc ciężko było odlecieć, ale odbiłem to sobie w drugiej serii – tam wszystko dobrze się potoczyło: i warunki sprzyjały, i skok dobrze wyszedł. Jestem zadowolony.

Jak przyznał 3. skoczek dzisiejszej rywalizacji, trudno ocenić poziom samych zawodów ze względu na zmienne warunki. – Konkurs ciężko ocenić, bo  wiatr cały czas kręcił. To jest skocznia czuła na podmuchy. Jury też chyba nie miało łatwo z puszczaniem zawodników, ale taki jest urok skoków – przyznał skoczek kadry B.

Hula Stefan CoC.Wisla .2014 J.Piatkowska 300x200 - Stefan Hula dla SkokiPolska: "Liczyłem na awans"
Stefan Hula, fot. Julia Piątkowska

We wczorajszych zawodach w Wiśle Stefan Hula po skokach na 125,5 i 128,5 metra uplasował się na 4. miejscu. Dziś udało mu się wskoczyć na podium. Takie rezultaty napawają optymizmem, a co sam zainteresowany sądzi o swojej aktualnej dyspozycji? – Próby z treningów przekładają się na zawody. Brakuje trochę pewności, że te skoki będą tak wychodzić, jak na treningu, ale są bardzo podobne i pozwala mi to  na bycie zadowolonym z siebie i z moich skoków – mówi.

 

Jakie plany związane ze skokami narciarskimi ma na najbliższy czas Stefan Hula? – Teraz wyjeżdżam na wakacje, na skocznię wracamy koło 22 sierpnia. Będziemy chyba trenować w Austrii. Później znowu Puchar Kontynentalny i może uda się jeszcze wystartować w Letniej Grand Prix. Zobaczymy, jak to się poukłada – zakończył podopieczny Macieja Maciusiaka.

 

korespondencja z Wisły, Aleksandra Pieprzyca

Dodaj komentarz