You are currently viewing Uraz Ahonena niegroźny, za kilka dni wróci do treningów

Uraz Ahonena niegroźny, za kilka dni wróci do treningów

ahonen janne leja.b - Uraz Ahonena niegroźny, za kilka dni wróci do treningówDrużynowy konkurs w Hinterzarten nie okazał się szczęśliwy dla najbardziej doświadczonego fińskiego skoczka, Janne Ahonena. Upadek, który przytrafił mu się na odjeździe po lądowaniu w drugim skoku, spowodował silny ból w kolanie. Na szczęście, jak wykazały badania, które Fin przeszedł po powrocie do kraju, uraz okazał się niegroźny.

 

38-letni Ahonen w piątkowym konkursie w niemieckim Hinterzarten uzyskał odpowiednio 98 oraz 97,5 metra i wraz z kolegami zajął 5. miejsce w rywalizacji drużynowej. Niestety, nie obyło się bez strachu o własne zdrowie, ponieważ po drugim skoku Finowi zakantowała narta, co przyczyniło się do upadku. Choć nie miał on wpływu na punktowy wynik, a skoczek zszedł ze skoczni o własnych siłach, spowodował wystąpienie silnego bólu w kolanie.

Nie jest to pierwszy uraz kolana u doświadczonego skoczka – podczas igrzysk olimpijskich w Vancouver kontuzja wymusiła rezygnację z udziału w konkursie drużynowym, a rok temu Fin przeszedł artroskopię kolana po upadku na normalnej skoczni w Lahti i pęknięciu stawu kolanowego. Tym razem ucierpiała jednak druga noga. Jeszcze wczoraj reprezentant Suomi obawiał się o stan swojego zdrowia. – Tym razem uraz jest bardziej bolesny niż rok temu, jednak wtedy od razu wiedziałem, że stało się coś poważnego, teraz mam nadzieję, że skończy się na skręceniu.

Ahonen Janne.Kata.Deak 300x200 - Uraz Ahonena niegroźny, za kilka dni wróci do treningów
Janne Ahonen, fot. Kata Deak

Dziś w Helsinkach Ahonen przeszedł szczegółowe badania i już wiadomo, że nic poważnego się nie stało. – Nie ma żadnych złamań, to tylko niewielki uraz więzadła bocznego – tłumaczy Ahonen w rozmowie z portalem yle.fi. Kontuzja wymusi kilkudniową przerwę, ale, jak zapewnia podopieczny Janiego Klingi, nie wpłynie ona negatywnie na cykl przygotowań do zimy, zwłaszcza że Fin nie planował startować w Courchevel, Einsiedeln oraz w konkursach w Japonii. – Lato wygląda dobrze, a oczekiwania są zupełnie inne niż rok temu. Wtedy miałem przecież czteromiesięczną przerwę od skokówZawsze pojawiałem się w pierwszych europejskich konkursach, by do startów wrócić jesienią, minimalizując podróże. Tym razem nie będzie inaczej. Będę w stanie rywalizować w Letniej Grand Prix, kiedy konkursy powrócą do Europy - zapewnia Ahonen.

Choć letnie starty nigdy nie były dla Fina priorytetem, jego ostatnie występy napawają optymizmem, i to nie tylko kibiców, ale i samego zainteresowanego. - Start w Wiśle wyglądał w porządku, choć to nie były moje najlepsze skoki. Za to Hinterzarten zapamiętam bardzo dobrze ze względu na 5. miejsce drużyny - nie kryje radości. Wysokie aspiracje będą przyświecały Ahonenowi także zimą. -  Jestem przyzwyczajony do osiągania sukcesów i nie mogę robić nic innego, jak tylko starać się, by stawiać sobie najwyższe cele na światowym poziomie - zakończył z ulgą 38-letni skoczek.

 

źródło: iltalehti.fi / yle.fi / mtv.fi

Dodaj komentarz